رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از معدوم کردن یک هزار و 147کیلو مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته توسط بازرسان بهداشت محیط کیش خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ؛ محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با بیان این که بازدید کارشناسان مرکز توسعه سلامت کیش ، از اماکن و مراکز توزیع مواد غذایی در راستای مقابله با کرونا در این منطقه ادامه دارد ، اظهار داشت : با توجه به این که وضعیت جزیره کیش در شرایط قرمز قرار گرفته است با افزایش نظارت ها، تعداد ۳هزار و ۵۰۵ مورد بازرسی از اصناف جزیره در خرداد ماه گذشته انجام شده است.

رضانیا تصریح کرد: تعداد ۸۰۱ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی،۲هزار و ۴۵۶مورد بازدید از اماکن عمومی و ۲۴۸مورد بازدید از غرفه های آرایشی و بهداشتی بود.

رییس مرکز توسعه سلامت کیش خاطر نشان کرد: ۲۵۴مورد کلرسنجی، ۲۳مورد نمونه برداری میکروبی از آب آشامیدنی، ۱۲مورد نمونه برداری از مواد غذایی و خوراکی، ۵۲مورد بازدید از مدارس(زمان برگزاری آزمون ها)، ۲۴ مورد نمونه برداری از نان،۵۱مورد صدور صلاحیت بهداشتی و صدور ۵۳۷ کارت بهداشتی از مهمترین اقدامات انجام شده توسط کارشناسان بهداشت محیط است.

محمدرضا رضانیا با بیان این که در این مدت ۴۵ مورد گزارش مردمی دریافت وبه شکایات رسیدگی شده است افزود: از مجموع تعداد بازدیدها ۴واحد پلمب شد.

رضانیا ادامه داد: در طی این بازدیدها بازرسان بهداشت محیط از دستگاه های پرتابل استفاده می کنند که در خرداد ماه تعداد ۶۹۴ مورد سنجش توسط دستگاههای پرتابل صورت گرفته است.

وی رعایت اصول بهداشتی را از اصول مقابله با بیماری کرونا عنوان کرد و افزود: جزیره کیش به نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و باید مردم با رعایت ضوابط بهداشتی نسبت به قطع زنجیره کرونا اقدام کنند.

شایان ذکر است: استفاده از ماسک، دستکش و شستشوی مرتب دست ها توسط متصدیان، گندزدایی روزانه تجهیزات و سطوح واحد صنفی و حفظ فاصله اجتماعی بین مشتریان توسط واحد های صنفی الزامی است.

همچنین ساکنان کیش می توانند در صورت مشاهده عدم رعایت ضوابط بهداشتی از سوی اصناف شکایات خود را از طریق شماره های ۱۹۰ و ۴۴۴۲۳۳۱۱ به مسئولان مربوطه اطلاع دهند.