معاون وزیر در امور معادن و فرآوری مواد وزارت صمت در سفر خود به استان هرمزگان گفت: مهمترین نکته برای معادن استان، تامین ماشین آلات معدنی است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، رضا محتشمی پور در حاشیه بازدید از معدن رضوان اعلام کرد: مهمترین نکته در این سفر، تامین ماشین آلات معدنی است که در دستور پیگیری قرار می گیرد.

 محتشمی پور وی ضمن اشاره به پیگیری جهت رفع موانع پیش روی معادن افزود: محدودیت هایی برای تامین ماشین آلات معدنی در کشور وجود دارد که این محدودیت ها به تولید معادن لطمه می زند.

وی بیان داشت: پس از زلزله ۲۳ آبان ماه، معدن رضوان و کارخانه کنسانتره این معدن با خسارات زیادی مواجه شد که مشکلات عدیده ای برای این معدن و کارخانه بوجود آمد.

محتشمی پور در ادامه ضمن اشاره به فعالیت مجدد معدن و پیگیری رفع مشکلات بوجود آمده در کارخانه کنسانتره رضوان ، اعلام کرد: پیش بینی جهت افتتاح این کارخانه در ایام الله دهه فجر در دستور کار قرار گرفته است .

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صمت درپایان اظهار داشت: تمام تلاش برای جبران خسارت زلزله اخیر و پیگیری مسائل خرد موجود در معدن رضوان و مشکلات تامین ماشین آلات معدنی کلیه معادن و همچنین  راه اندازی کارخانه کنسانتره آهن در دستور کار وزارت قرار گرفته است که قطعا با راه اندازی این کارخانه فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال در حوزه صنعت استان و کشور رقم خواهد خورد.

انتهای پیام