نمایشگاه مجازی فرصتهای ساخت داخل و جهش تولید در تاریخ 16 اسفند ماه 1399 و با هدف بهم رسانی صنایع ، سازندگان و مراکز فنآوری به منظور داخلی سازی قطعات و رفع نیازهای پژوهشی و جلوگیری از خروج ارز بصورت مجازی سه بعدی آغاز گردید.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، در این نمایشگاه مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران و ۳۳ شرکت دیگر محصولات و نیازهای خود را به نمایش گذاشتند.

از زمان شروع نمایشگاه جلسات ارائه ی پنل های تخصصی به مدت سه روز برقرار شد که ایزوایکو نیز با پنل تخصصی صنایع دریایی در این جلسات بخشی از نیازهای خود را در جهت توانمند سازی صنایع داخلی ارائه نمود.

در روز پایانی نشست های تخصصی طی مراسمی با حضور خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، احمد مرادی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین و دست اندرکاران این رویداد از مجموعه های برتر تقدیر به عمل آمد که مجموعه ایزوایکو به عنوان غرفه برتر در نمایشگاه مجازی شناخته شد.

در این نشست حمید رضائیان اصل مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران بصورت مجازی حضور یافته و ضمن تشکر و قدردانی از دکتر همتی استاندار محترم و جناب آقای خلیل قاسمی ریاست محترم سازمان صنعت ،معدن و تجارت عنوان کرد امروز اگر موفقیتی در حوزه دریا داریم حاصل انسجام و اتحاد در صنعت استان است.

وی در ادامه افزود: بقا در بازار بدون استفاده از مهندسی معکوس ممکن نیست و لازمه ی این امر مشخص کردن  مزیتهای نسبی ما در صنعت و پرورش و تبدیل آن به یک سند ملی نوآوری است . ساخت و تأمین تجهیزات صرفا با کپی برداری میسر نخواهد بود و این امر نیازمند درک ساخت داخلی و نیاز واقعی بازار از هم و حرکت در یک راستا است.

حمید رضائیان اصل در پایان ضمن آرزوی سلامتی و توفیق برای همه خاطرنشان کرد که این رویداد منطقه ای ظرفیت خوبی جهت حضور صنعتگران در بازار خواهد بود.