رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان در خصوص کلاهبرداری سایبری تحت عنوان ثبت نام خودرو به عنوان جدیدترین روش مجرمانه به شهروندان هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ، سرهنگ احسان بهمنی با اشاره به‌ شگردهای مجرمانه با هدف کلاهبرداری‌های مالی مجرمان سایبری ، اظهار داشت : از جمله جرایمی که در فضای مجازی رو به گسترش بوده،کلاهبرداری در پوشش ثبت‌نام خودرو از شهروندان است که مواردی مبنی بر کلاهبرداری از این طریق به کارشناسان پلیس فتا اعلام شده است.

وی با اشاره به خرید خودرو در ساانه یکپارچه و چشم اندوزی کلاهبردان برای فریب و کلاهبرداری از شهروندان در بستر فضای مجازی با استفاده از این ترفند، ادامه داد: متأسفانه برخی از شهروندان در هنگام ثبت‌نام، به نشانی سایت چندان توجه نکرده و با جستجو از طریق موتورهای جستجو و یا رفتن به لینک‌هایی که در دیگر سایت‌ها و شبکه های اجتماعی ارائه‌ شده است، به آسانی در دام سودجویان سایبری گرفتار می‌شوند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی استان هرمزگان خاطر نشان کرد: به دلیل آنکه همواره خرید و فروش خودرو با قیمت ارزان‌تر، باعث جذب مشتریان بیشتری نیز می‌شود، کلاهبرداران اقدام به طراحی سایتی شبیه سایت‌های گروه خودروسازان کرده و با این ترفند کاربرانی را که متقاضی ثبت‌نام و خرید محصولات خودرویی هستند، فریب داده و از آن‌ها کلاهبرداری می کنند.

این مسئول انتظامی تأکید کرد: به‌ هیچ‌ عنوان اطلاعات شخصی و بانکی خود را در این سایت‌ها وارد نکنید؛ توجه داشته باشید که آدرس درگاه بانکی بایستی با https آغازشده باشد و تصویر امنیتی موجود در صفحات درگاه بانکی و محل اعداد صفحه‌کلید امن بایستی با هر بار ورود به صفحه تغییر کند.

سرهنگ بهمنی یادآور شد: کاربران فضای مجازی لازم است حتما نسبت به فعال‌سازی”رمز دوم یک‌بار مصرف” اقدام کنند و اخبار مربوط ثبت‌نام خودرو را تنها از طریق مراجع و سازمان‌های معتبر پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: اگر افرادی هستند که در گذشته در این سایت‌ها ثبت‌نام کرده و اکنون دریافته اند که موجودی حساب کارت بانکی شان کم و یا مبالغ اندکی از حسابشان برداشت‌شده است، باید برای طرح شکایت به پلیس فتا مراجعه و نسبت به تغییر خود نیز اقدام کنند، زیرا این امکان وجود دارد که مجرمان از اطلاعات کارت بانکی مالباختگان برای دیگر مقاصد سوء خود، بهره ببرند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان هرمزگان در پایان افزود: شهروندان و کاربران گرامی برای خرید خودرو باید با مراجعه به نمایندگی‌های مجاز از شیوه ثبت‌نام، طرح‌های جدید و همچنین آدرس صحیح اینترنتی نمایندگی‌های مجاز فروش محصولات خودرویی اطلاع حاصل کرده و تا هنگامی که از درست بودن آدرس سایت موردنظر آگاه نشده اند، هرگز به تبلیغات فریبنده و اغواکننده افراد سودجو و فرصت طلب، در شبکه‌های اجتماعی اعتماد نکنند.

انتهای خبر /