امام جمعه اهل سنت بندرعباس با بیان اینکه از همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان استقبال می کند، گفت :  زمینه ورود کانون پرورش فکری به برنامه های فرهنگی مکتب خانه ها فراهم است .

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ، امام جمعه اهل سنت بندرعباس در جلسه هم اندیشی با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان که در محل مسجد جامع با هدف برنامه ریزی اوقات فراغت دانش آموزان برگزار شد، همکاری با این کانون را به عنوان یک گام مهم ارزیابی کرد که می تواند دغدغه دانش آموزان و بویژه خانواده های آنها را مرتفع کند.

شیخ یوسف جمالی با بیان اینکه اجرای برنامه های دینی و فرهنگی در قالب مکتب خانه ها از دیرباز در مناطق مختلف اهل سنت مورد توجه بوده است، افزود: با توجه به فعالیت های تخصصی کانون پرورش فکری در زمینه آموزش کودکان و نوجوانان، ما از برنامه های این مجموعه استقبال و از این ظرفیت با هدف پیشبرد اهداف پرورشی کودکان و نوجوانان بهره خواهیم گرفت.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس آموزش، استفاده از ظرفیت مربیان مکتب خانه ها در کنار ظرفیت های در اختیار کانون را حائز اهمیت دانست و از مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خواست در خصوص آموزش مربیان مکتب خانه ها که زمینه لازم را در این خصوص داشته با برگزاری کارگاه های آموزشی اقدام کند.

وی گفت: ما نیز همکاری لازم در خصوص برگزاری کارگاه های آموزشی از جمله  تربیت مربی حوزه کار با کودک مثل قصه گویی همکاری و زمینه مشارکت مربیان تمامی مناطق استان را فراهم خواهیم کرد.

شیخ یوسف جمالی با بیان اینکه ما به توانمندی های کانون پرورش فکری باور داریم ابراز امیدواری کرد: با توجه به تجربه کاری کانون در حوزه کودک و نوجوان اقدامات موثری در انجام فعالیت های فرهنگی صورت گیرد.

به گفته امام جمعه اهل سنت بندرعباس، استقرار کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مکتبخانه ها با برنامه ریزی و همکاری بین دو نهاد امکان پذیر است و هر کدام به سهم خود برای رشد جامعه کمک خواهند کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان نیز در این نشست با بیان اینکه کودکان و نوجوانان را باید توانمند کرد، افزود: زمانی که سبک درست زندگی به کودک آموزش داده شود و او را در برابر مسائل پیش رو توانمند کرد، مطمئنا آن شخص با هر اتفاقی خود را نمی بازد.

پروین پشتکوهی با بیان اینکه هدف از برگزاری این نشست گسترش همکاری های طرفین است، افزود:  کانون آمادگی دارد برای تربیت مربی و آموزش مربیان مهد قرآن و مکتب خانه ها، مدرسین متخصص را جهت آموزش برای تدریس دعوت کند.

به گفته وی، کارگاه آموزشی  تربیت کودک در عصر دیجیتال برای استفاده مربیان و مسئولین مکتب خانه ها بسیار مفید است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می تواند در این خصوص ورود کند.

وی افزود: با توجه به محدویت های نیروی انسانی بهترین راه حل، برگزاری کارگاه های تربیت مربی است و کانون تلاش می کند تا حس ارزشمندی را در کودکان ایجاد کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان بهره گیری از مربیان کاربلد را امتیاز کانون دانست و افزود: در کانون پررورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان، مربیان عاشقانه با بچه ها کار می کنند و این شور و حس خاصی به بچه ها دست می دهد.

وی در خصوص تامین کتاب، استقرار کتابخانه سیار، برگزاری کارگاه های آموزشی و … قول مساعد داد.

پایان خبر/