به مناسبت هفته وحدت رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با شرکت در آیین نماز جمعه این هفته اهل سنت قشم برای نمازگزاران سخنرانی کرد و درپایان این آیین با حضور در میان جمعی از نمازگزاران اهل سنت قشم ضمن شنیدن درد دل های آنها به پرسش ها و انتقادات آنها پاسخ داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، علی درویش پور در سخنان خود در این آیین با تبریک میلاد پربرکت حضرت محمد(ص) پیامبرعظیم الشان اسلام و هفته وحدت از این هفته به عنوان نماد همدلی، اخلاق محوری، برادری شیعه و اهل سنت و عظمت مسلمین نام برد و گفت: در این هفته ما مسلمانان ایران پیمان می بندیم که راه و روش اسلام راستین و خط امام و رهبری عزیز را ادامه بدهیم.

وی با تاکید بر ضرورت تلاش و کوشش همگانی برای عملی کردن وحدت افزود: این هدف محقق نخواهد شد مگر اینکه همه ما با تعامل و گفت و گو و پرهیز از بیان هرگونه حرف و اقدام تفرقه افکنانه وحدت را در عمل محقق کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم وحدت را خمیرمایه توسعه بخشی اسلام ناب و عامل شکل گیری تمدن نوین اسلامی خواند و تصریح کرد: به جرات می توان گفت که تنها نسخه شفابخش دردهای زخم آلود در این فضای غبارالود دنیای اسلام، وحدت است.

به گفته علی درویش پور در مقطع زمانی امروز که دشمنان، اسلام هراسی را راهبرد اساسی خود برای مقابله با نفوذ اسلام ناب محمدی قرار داده اند، ضروری ترین عامل برای مقابله با این راهبرد دشمن، وحدت است.  

وی با تاکید بر ضرورت تقویت بیش از پیش وحدت شیعه و اهل سنت در جزیره قشم و ستایش از عملکرد ائمه جمعه شیعه و اهل سنت قشم به عنوان پرچمداران وحدت به  تشریح اقدامات سازمان منطقه ازاد قشم برای توسعه و آبادانی جزیره قشم پرداخت و گفت: اولویت اصلی من در قشم تکریم قشموندان و حفظ کرامت این عزیزان بوده و است.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم  از تامین آب روستاهای غرب جزیره به عنوان دغدغه مهم مدیران این سازمان نام برد و با توضیح اقدامات صورت گرفته در این خصوص از جمله عقد تفاهم نامه با شرکت آب و فاضلاب کشور بر تعهد سازمان در رفع این دغدغه در بازه زمانی کوتاه تاکید کرد.

درویش پور به موضوع تامین مسکن جوانان قشم نیز اشاره کرد و با تشریح جزییات اجرای طرح مسکن جوانان از آغاز ثبت نام متقاضیان از دوم آبان ماه جاری خبر داد و گفت: عملیات اجرایی ساخت مسکن از دهه فجر امسال آغاز و تا پایان سال ۱۴۰۱ به اتمام می رسد  و سند آنها به صاحبان شان انتقال می یابد.

گفتنی است علی درویش پور رییس هیات مدیره و  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان آیین نماز جمعه این هفته اهل سنت قشم با حضور در میان جمعی از نمازگزاران اهل سنت ضمن شنیدن درد دل های آنها به پرسش ها و انتقادات آنها پاسخ داد.

موضوعاتی از قبیل ضوابط  حائزین شرایط  ثبت نام درطرح مسکن جوانان، مشکلات حمل و نقل عمومی در جزیره و برخی کاستی ها در اسکله پهل از جمله مهم ترین مباحثی بود که از طرف نمازگزاران مطرخ شد و مدیرعامل سازمان با تاکید بر این که اولویت اصلی در طرح مسکن جوانان، تکریم بومیان جزیره  و قشموندان است تصریح کرد: هدف ما در این طرح شکستن قیمت زمین و پایین آوردن قیمت تمام شده مسکن در قشم  است.