سه طرح توسعه زیرساختی و عمرانی با افزون بر هفت هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار توسط رییس جمهوری در قشم افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، فاز دوم شهرک آفتاب با سرمایه گذاری سه هزار میلیاردی بخش خصوصی توسط شرکت تعاونی آفتاب در زمینی به وسعت ۶۰ هزار متر مربع و زیربنای ۳۵ هزار مترمربع به بهره‌برداری رسید.
در زمان احداث این طرح‌ها ۳۸۰ نفر در آن فعالیت داشته و پس از افتتاح برای ۱۴۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شد. 
این طرح عمرانی شامل ۱۱۱ واحد مسکونی دوبلکس سه و چهار خوابه است که با هدف ارتقا سرانه فضاهای مسکونی شهر قشم ساخته شده است.
بهسازی و رفع نقاط حادثه خیز جاده برون شهری در محور جاده شمالی واریانت قشم به سوزا حد فاصل جزایر ناز با اعتباری بالغ ۱۲۰ میلیارد ریال توسط سازمان منطقه آزاد قشم انجام شده است.
زیرسازی و آسفالت معابر سایت مسکونی شهری (۶۵ هکتاری) با سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد، از جمله طرح‌های عمرانی افتتاح شده است.
شایان ذکر است؛ ۱۲ طرح شاخص اقتصادی، صنعتی، عمرانی و گردشگری در ۲ بخش سرمایه گذاری دولتی و خصوصی با مجموع اعتبار ۲۰ میلیون دلاری و ۳۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی در مراسمی در اولین پنج‌شنبه سال ۱۴۰۰ توسط رییس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.
این طرح‌ها در زمان ساخت برای یکهزار و ۲۸۶ نفر و پس از بهره برداری برای چهار هزار و ۱۲۲ نفر به صورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده است.