معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان از خسارت ۳۴۸ میلیارد ریالی طوفان و سیل به شبکه و تاسیسات توزیع برق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، مصطفی طبیبی گفت: سامانه بارشی که از ۸ تا ۱۳ دی ماه در استان فعال بود باعث شد ۴۳ کیلومتر شبکه توزیع برق، ۸۰۸ پایه و ۱۴۷ دستگاه ترانسفورماتور آسیب بیند. به گفته وی، شهرستانهای میناب و جزیره قشم بخاطر حجم زیاد بارش بیشترین خسارت را داشتند.

طبیبی اضافه کرد: خوشبختانه با پیش بینی سیل و آمادگی نیروهای عملیاتی بلافاصله پس از بارندگی، نیروها وارد عمل شده و شبکه های آسیب دیده را اصلاح کردند. اگرچه بسیاری از نقاط آسیب دیده در روزهای نخست اصلاح شد اما حجم خسارت ها و شدت بارش ها به گونه ای بود که عملیات بازسازی تاسیسات آسیب دیده را در برخی نقاط با تاخیر مواجه می کرد.

وی تصریح کرد: نخستین اقدام ما رفع خاموشی ها و اصلاح نقاط حاثه خیز بود زیرا به علت تداوم بارشها و جاری شدن سیل اصلاح اساسی شبکه در شرایط بارندگی میسر نبود.

طبیبی با اشاره به گستردگی و شدت طوفان اظهار داشت: حجم بارش ها و طوفان در نوع خود طی سالهای اخیر کم سابقه بوده و دلیل اصلی تاخیر در برق رسانی به برخی نقاط ،عدم وجود راه دسترسی و آب گرفتگی مسیرها بوده است.

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق اظهار داشت: با ورود سامانه بارشی به استان و آغاز بارشها، تعداد ۲۱۰ اکیپ عملیاتی و ۵۰ اکیپ از پیمانکاران با ۱۹۶ خودرو سبک و سنگین وارد عمل شده و تاسیسات آسیب دیده را اصلاح کردند. با خروج سامانه بارشی از استان عملیات بازسازی شبکه آغاز شده و تمام شبکه ها و تاسیسات آسیب دیده بزودی اصلاح می شود.

انتهای پیام