مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، از پایان تنش آبی در سه منطقه حاجی آباد در آستانه سال جدید و نوروز 1400 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، امین قصمی افزود: شهر فارغان و دو روستای مزرعه و طاشکوئیه طی سال های گذشته به دلیل خشک شدن چاه ها، با مشکل جدی آب مواجه بودند که با برنامه ریزی و اجرای طرح های در دستور کار توانستیم چالش کم آبی این مناطق را در آستانه نوروز مرتفع کنیم.

وی با بیان اینکه تامین آب مناطق دور دست بویژه روستاها با اولویت و جدیت دنبال می شود، گفت: با رفع مشکل آب این مناطق وضعیت آب شهرستان حاجی آباد به نقطه مطلوبی رسیده که امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم توسعه شبکه آب رسانی را به دیگر مناطق به پایان برسانیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان به جزئیات اجرای طرح آبرسانی به مناطق یاد شده اشاره کرد و افزود:  پروژه آبرسانی به شهر فارغان و مزرعه  با اعتباری بالغ بر ۲۰میلیارد ریال اجرا شده است.

قصمی تصریح کرد، در اجرای این طرح، یک حلقه چاه جدید حفر، هفت هزار و ۱۰۰ متر لوله گذاری، ۴۰۰ متر شبکه برق و یک مخزن ۱۰۰ متر مکعبی احداث شده است.

وی همچنین از آبرسانی به روستای طاشکوئیه خبر داد و افزود: آب و فاضلاب هرمزگان برای تامین و رفع مشکل دائمی آبشرب این روستا در بلند مدت، یک حلقه چاه جدید به عمق ۲۱۰ متر در دشت طاشکوئیه حفاری و عملیات اجرایی شامل احداث ۱۰ کیلومتر خط انتقال، تجهیز چاه، احداث موتورخانه و احداث شبکه برق با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال اجرا کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ابراز امیدواری کرد، اجرای این طرح ها آغازی برای رفع مسئله آب شهرستان حاجی آباد در شمال هرمزگان باشد.