رئیس سازمان صمت هرمزگان ، اعلام کرد: طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور همه واحدهای تولیدی سیمان باید در بورس ثبت ، و معامله کنند و هر واحد تولیدی که در بورس ثبت نام نکند مکلف است طبق ضوابط و قیمت اعلامی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کالا را بفروش برساند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ، خلیل قاسمی ضمن اعلام مهلت ثبت نام یک هفته ای برای همه چرخه های مربوط به تولید و توزیع سیمان افزود: هرگونه خرید و عرضه خارج از بورس کالا پس از مهلت مقرر یک هفته ای، ممنوع خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه چهار گروه هدف این چرخه که باید در اخذ کد بورسی خود اقدام کنند ، گفت: همه واحدهای تولیدکننده سیمان که تاکنون موفق به اخذ کد بورسی نشده اند،‌ باید ظرف مدت یک هفته ، در بورس کالا ثبت نام و نسبت به عرضه محصولات خود در بورس کالا اقدام کنند.

قاسمی عنوان کرد : همه واحدهای تولیدی سیمان بر دارای پروانه معتبر بهره برداری از مراجع ذیربط (سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی و ..) که از سیمان بعنوان مواد اولیه استفاده می کنند از جمله شرکتهای بتن ساز، موزاییک سازان و … با توجه به ظرفیت پروانه و سیمان مورد نیاز با اخذ معرفی نامه از سازمان صنعت، معدن وتجارت مرکز استان و شهرستانها به بورس کالا مراجعه و ظرف مدت یک هفته در بورس کالا ثبت نام و نسبت به اخذ کد بورسی اقدام کنند.

رئیس سازمان صمت هرمزگان ، گروه سوم را همه خریداران مجاز پروژه های ملی، عمرانی مطرح کرد و ادامه داد: این گروه با اخذ معرفی نامه رسمی از معاون عمرانی استان و انبوه سازان با اخذ معرفی نامه از ادارات کل مسکن و شهرسازی محل اجرای پروژه می بایست ظرف مدت مذکور نسبت به ثبت نام و اخذ کد بورسی اقدام کنند.

وی گروه چهارم و آخرین گروه را خریداران مجاز برای مصارف عمومی و مردمی اعلام کرد و افزود:این گروه شامل عاملین فروش سیمان (که مالک یک واحد صنفی دارای جواز معتبر مصالح فروشی در منطقه ای مشخص با دفتر و انبار مناسب هستند و برای عرضه سیمان با رعایت ضوابط اعلام شده از سوی کارخانه فعالیت می کنند)، شرکتهای تعاونی مصالح فروشان (که از فعالیت هماهنگ و منسجم چندین عامل دارای پروانه تشکیل می شوند)، اشخاص حقیقی و حقوقی (دارای پروانه مجاز ساختمانی با تعیین میزان سیمان مورد نیاز و متناسب با پیشرفت پروژه ) باید ظرف مدت تعیین شده یک هفته ای، در بورس کالا ثبت نام و نسبت به خرید از بورس کالا اقدام کنند.

قاسمی در پایان خاطر نشان کرد : هر گونه خرید و عرضه خارج از بورس کالا تخلف محسوب می شود و بازرسان این سازمان در صورت مشاهده هر گونه تخلف با این موارد برخورد جدی خواهند کرد .