معاون بندری و امور اقتصادی بندر شهید رجایی از پهلو دهی یک کشتی حامل ۷۱ هزار و ۵۰۰ تن گندم در پایانه اختصاصی بندر شهیدرجایی خبر داد و گفت: این کشتی غول پیکر دارای ظرفیت ناخالص (GT ) بوده که در سال جاری در بندر شهید رجایی پهلو دهی شده است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، منصور خرم شکوه اظهار داشت: این کشتی حامل ۷۱ هزار و ۵۰۰ تن گندم بعنوان بزرگترین کشتی، دارای ۲۳۰ متر طول و پنج انبار است که بلافاصله بعد از پهلو دهی عملیات تخلیه گندم از این شناور آغاز شد.

خرم شکوه با اشاره به میزان واردات گندم از ابتدای سال جاری تا نیمه دیماه گفت: در مدت یاد شده یک میلیون و ۳۳۵ هزار و ۴۰ تن گندم از طریق ۲۰ فروند کشتی وارد بندر شهید رجایی شده است.

وی افزود: این میزان واردات گندم نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش ۵۷ درصدی برخوردار بوده است.

به گفته خرم شکوه، در حال حاضر از چهار فروند کشتی کالای اساسی در لنگرگاه بندرعباس در حال انجام فرایند اسنادی هستند یک کشتی حامل محموله گندم می باشد که هفته آینده در اسکله‌های بندر شهید رجایی پهلو دهی می‌شود.

بندر شهید رجایی دومین مبدا ورود کالای اساسی بعد از بندر امام خمینی (ره) است که از ابتدای سال تاکنون انواع کالاهای اساسی شامل گندم، شکرخام، روغن نباتی، سویا، ذرت و نهاده‌ های دامی و کشاورزی براساس برنامه زمانبندی وارد این بندر شده و بوسیله حمل و نقل جاده ای و ریلی به استانهای مختلف کشور منتقل شده است .

انتهای پیام