جهانگیری حمایت از کانون های فرهنگی هنری مساجد را یکی از اولویت های خود دانست و گفت: کانون ها را در دو بُعد آموزشی و هنری تقویت خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، اسمعیل جهانگیری در دیدار حجت الاسلام « احمد پهلوانی » مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری استان هرمزگان، ضمن قدردانی از عملکرد وی در توسعه کمی و کیفی کانون ها، اظهار کرد: خودم پرورش یافته مسجد هستم و آشنایی کاملی با فعالیت های کانون های فرهنگی هنری در مساجد دارم.

جهانگیری با بیان اینکه در دوران ریاست ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب و بندرلنگه، کانون ها را محور فعالیت های خود قرار داده بودم، افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد از جایگاه ویژه و ممتازی برخوردارند.

وی حمایت از کانون های فرهنگی هنری مساجد را یکی از اولویت های خود دانست و عنوان کرد: کانون ها را در دو بُعد آموزشی و هنری تقویت خواهیم کرد.

جهانگیری در ادامه از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به عنوان کاری ارزشمند و فاخر یاد کرد و گفت: این رخداد مهم فرهنگی معنوی، آبروی استان و حتی کشور به شمار می رود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری استان هرمزگان نیز گزارشی از روند فعالیت های این ستاد ارائه کرد و گفت: در حال حاضر هزار و ۵۴ کانون با ۱۳۰ هزار عضو در هرمزگان وجود دارد.

حجت الاسلام احمد پهلوانی افزود: طی سه سال اخیر اساسنامه ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد به تصویب رسید و این مجموعه دارای ساختار و هویت شده است.

پهلوانی با ذکر این نکته که ۷۰ درصد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان روستایی هستند، عنوان کرد: از سه سال پیش طرح ملی فهما در سطح کانون ها شروع شده و کانون ها علاوه بر ثبت نام در سامانه بچه های مسجد، اقدام به ثبت ااعضا و فعالیت های خود در رواق های ۱۲ گانه کرده اند.

وی گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان در رشته های فیلم مستند، سرود، نمایش، هنرهای تجسمی آثار فاخری را در قالب طرح ملی فهما در سامانه بچه های مسجد بارگذاری کرده اند.

انتهای پیام