مراسم رونمایی و بهره برداری از ۱۲ پروژه شهرداری با با حضور شهردار بندرعباس به همراه استاندار هرمزگان، نماینده مردم هرمزگان در مجلس، اعضای شورای شهر، مدیران مناطق شهرداری و جمعی از مسئولان برگزار شد.

شهردار بندرعباس افزود : اعتبار این پروژه ها ۷۲۰ میلیارد ریال است .

مهدی نوبانی در این آیین با اشاره به انتخاب استاندار هرمزگان به عنوان استاندار نمونه کشور بیان داشت :حمایت مهندس دوستی، عالی ترین مقام عالی دولت در هرمزگان، فرماندار بندرعباس و اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس از مجموعه شهرداری در راستای خدمت رسانی بهینه به شهروندان و رشد و توسعه شهر بندرعباس است.

نوبانی با اشاره به طرح های مهم شهرداری بندرعباس ،عنوان کرد: بهره‌برداری از پارک ساحلی صدف، رونمایی از تمثال شهید حاج قاسم سلیمانی در بلوار خلیج فارس، افتتاح پارک ویژه معلولان و افتتاح خیابان معراج جنب هتل هما مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری بندرعباس هستند.
وی افزود: پروژه پارک ساحلی صدف یکی از مهم ترین طرح‌های شهرداری است چرا که تا پیش از این در مرکز شهر پارک ساحلی وجود نداشته و خلا آن نیز احساس میشد اما به همت مجموعه شهرداری، ساحل در اختیار عموم قرار گرفت.
شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه این پارک ساحلی چند منظوره است گفت: پارک صدف با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان احداث شده و در آن کف سازی و بدنه سازی ساحل نیز انجام و در عین حال درختان مثمر و سایه دار کاشته شده تا مردم از سایه خوبی بهره‌مند شوند.
نوبانی ،مطرح کرد : المان فانوس دریایی در همین پارک طراحی کردیم که به زودی این المان کلنگ زنی خواهد شد و فقدان نبود یک المان مختص شهر در بندرعباس جبران می‌شود.

استاندار هرمزگان در این آیین اظهار داشت: ملاک‌ ما برای حضور در آیین افتتاح پروژه‌ها میزان مبالغ تخصیصی و بودجه طرح‌ها نیست بلکه میزان تاثیری است که بر روی زندگی مردم دارد، پروژه‌های مرتبط با حوزه‌های شهری از این حیث حائز اهمیت هستند.

مهدی دوستی، ادامه داد : ما در حوزه تامین منابع مالی شهرداری، اصلی‌ترین راهبردی که دنبال می‌کنیم، انتقال پرونده‌های مالیاتی صنایع به استان است، از این رو بایستی در کنار این پرونده‌ها، دفاتر اصلی و حساب‌ها را به استان منتقل کنیم.
دوستی ،خاطر نشان کرد: شهر دریایی را نباید با مدل سنتی اداره کنیم و با پارک‌های سنتی و جدول‌گذاری‌ها کار را پیش‌ ببریم؛ حتما باید از بستر دریابی استفاده شود و طرح‌های خلاقانه و جسورانه اجرا شود تا بتوانیم بندرعباس را به عنوان یک شهر مدرن در عرصه ملی معرفی ‌کنیم.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به سایر پروژه‌های حوزه شهری تاکید کرد: عملیات اجرایی میدان سایت در موقعیت ورودی شهر با منابع و اعتبارات قابل توجه بزودی آغاز می‌شود، پل پیامبر اعظم و طرح‌هایی هم که قبلا قولش را به مردم داده بودیم با همت شهردار و اعضای شورای شهر کلنگ‌زنی شده است و خوشبختانه پیشرفت مناسبی دارد، آمادگی داریم که اگر طرح جدیدی از سوی شهرداری یا شورا معرفی شود بسته سرمایه‌گذاری برای آن تهیه و در تخصیص اعتبارات به شهرداری کمک کنیم.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از مجموعه شهرداری و شورای شهر بندرعباس بیان کرد: موفقیت های شهرداری حاصل تلاش شبانه روزی شهردار پرتلاش، مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر است و ایجاد بوستان ساحلی صدف کاری ماندگار از شهرداری بندرعباس است و می بایست شهروندان در نگهداری پروژه های شهری به شهرداری کمک کنند.
احمد مرادی، ابراز داشت : شهر بندرعباس به‌عنوان یک کلان شهر مطرح است و باید همه مسئولین بالادستی کمک و حمایت و پشتیبانی کنند و همه ی ما وظیفه داریم در راستای پیشرفت و توسعه این کلان شهر تلاش کنیم.


رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این آیین با تقدیر از شهرداری بابت احداث پارک صدف گفت: پیش از این در این محل دستفروشان فعالیت داشتند که با ساماندهی خوبی که صورت گرفت این پارک در اختیار عموم برای تفریح قرار گرفت.


فاطمه جراره ، اذعان داشت: تقاضا دارم که مسائل شهر بندرعباس در حوزه سرمایه گذاری حل شود و با حل این مشکل، بندرعباس با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌هایی که دارد به شهر گردشگری زیبایی تبدیل شود.


گفتنی است، مهمترین پروژه های شهرداری در هفته دولت، رونمایی از تمثال سردار شهید قاسم سلیمانی و پرفسور خشنود با اعتبار ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، احداث بلوار معراج، بوستان ساحلی صدف با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال بود که به بهره برداری رسیدند.
در پایان این مراسم، از دست اندرکاران و مجریان طرح های افتتاحی شهرداری در هفته دولت به پاس کوشش و تلاششان، تجلیل و قدردانی ویژه شد.
انتهای پیام