شهردار بندرعباس پنج رویکرد اصلی در دوره کنونی مدیریت شهری را تشریح کرد و گفت: نیروهای شهرداری با تخصص و اشرافی که نسبت به حوزه‌های کاری خود دارند، می‌توانند موجب رقم زدن اتفاقات خوب کارشناسی شده باشند.

به گزارش  پایگاه خبری صبح دریا نیوز  ، مهدی نوبانی در جلسه آغاز به کار رسمی خود به عنوان شهردار بندرعباس که با حضور فرماندار، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران عالی این شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: پس از انتخاب به عنوان شهردار، جلساتی با مدیران بخش‌های مختلف برگزار شده و برنامه‌ریزی لازم برای حوزه‌های مختلف مدیریت شهری مشخص شده است.

وی با قدردانی از اعتماد اعضای شورای اسلامی شهر، افزود: از امروز، طبق برنامه مشخص شده و بر اساس اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت حرکت خواهیم کرد.

شهردار بندرعباس با اشاره به پنج شاخص اصلی در این دوره مدیریت شهری، با تاکید بر استفاده از خرد جمعی و تکریم ارباب رجوع به عنوان دو موضوع مهم در برنامه‌های کنونی شهرداری بندرعباس، عنوان کرد: احترام به مردم بندرعباس که در واقع جامعه هدف ما هستند و هر کاری انجام می‌دهیم برای رفاه آنهاست، دارای اولویت است.

نوبانی با تاکید بر کاهش زمان رسیدگی به امور و تعجیل در فرایندهای اداری و خدماتی، خاطرنشان کرد: در بحث تکریم ارباب رجوع، احترام کلامی، رفتاری و کاری مدنظر قرار داشته و مورد تاکید تمام بخش‌ها قرار دارد.

این مقام مسئول با اشاره به دیگر مولفه‌های مورد تاکید در مدیریت کنونی شهرداری بندرعباس، عنوان کرد: توجه به معیشت کارکنان و پرسنل نیز یکی دیگر از رویکردهای جدی خواهد بود، چرا که اعتقاد داریم اگر پرسنل به عنوان سرمایه انسانی مورد توجه باشند، انجام امور نیز با کیفیت و سرعت بیشتری دنبال می‌شود.

شهردار بندرعباس همچنین از عدالت و شفاف‌سازی به عنوان دیگر اهداف خود در این دوره مدیریتی یاد کرد و ادامه داد: سالم‌سازی بخش‌های مختلف جزو رویکردهای مورد تاکید است که برای آن برنامه مشخصی خواهیم داشت.

نوبانی در انتها نیز ضمن قدردانی از زحمات شهردار پیشین و سرپرست شهرداری بندرعباس، گفت: نیروهای شهرداری با تخصص و اشرافی که نسبت به حوزه‌های کاری خود دارند، می‌توانند موجب رقم زدن اتفاقات خوب کارشناسی شده باشند.

اضافه می‌شود، در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات عباس امینی‌زاده شهردار پیشین و همچنین عبدالحسین ارجمند که مدت دو ماه سرپرستی شهرداری بندرعباس را بر عهده داشت، مهدی نوبانی فعالیت خود به عنوان شهردار بندرعباس را آغاز کرد.

گفتنی است ،  آیین رسمی معارفه مهدی نوبانی به عنوان شهردار بندرعباس طی روزهای آتی انجام می‌شود.