مدیر عامل شرکت کشتی سازی سپهر دریا جنوب نیز در این مراسم با بیان اینکه عملیات اجرایی این شناور در شهریور 1402 آغاز و در تیر ماه 1403 به پایان رسید گفت : شناور میکائیل دریا دارای 1200 تن ظرفیت و 600 تن وزن است .

به گزارش صبح دریانیوز، کامبیز عرب ، با بیان اینکه طول این شناور ۶۸*۵/۱۴ متر و ارتفاع آن نیز ۲/۳ متر است، تصریح کرد: میزان اشتغالزایی این شناور یکصد نفر خواهد بود.

عرب با اشاره به اینکه شرکت سپهردریا جنوب به عنوان کشتی سازی دارای حوض خشک جهت داکینگ و ساخت انواع شناوردر سال ۱۳۸۲ تأسیس شد، ادامه داد: شناور میکائیل دریا با اعتبار ۸۵ میلیارد تومانی بخش خصوصی در شرکت کشتی سازی سپهر دریا جنوب ساخته شده است.

وی ادامه داد: امروز عملیات اجرایی یک شناور ماژ تانکر نیز به کارفرمایی سازمان بنادردر این مجموعه آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت کشتی سازی سپهر دریا جنوب با اشاره به اینکه این شرکت با تکیه بر تجارب حاصله طی سال های ۱۳۷۲ لغایت ۱۳۸۲ در تعمیر و نگهداری – راهبری و تعمیرات دوره ای انواع شناورهای ماهیگیری یدکش برج و لندینگ کرافت با نام کارگاهی سپهر شروع به کار کرد، عنوان کرد: تولیدات این کارخانه از ابتدا تحت استانداردهای بین المللی  IACS بوده و گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ از موسسه رده بندی BV را  در سال ۲۰۰۶ اخذ کرده است. اهم فعالیت های این شرکت در سال ۱۳۸۲ لغلیت ۱۳۹۹ تولید ۵ فروند لندینگ کرافت ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ تن و یک فروند بارج ۲۰۰۰ تن و ۳ فروند قایق طنابگیر و تعمیرات دوره ای و تغییر کاربری و تنوع ده ها شناور دیگر این شرکت هم اکنون با بیش از بیش یکصد نفر پرسنل از معدود شرکت های فعال و مجهز به داک خشک در صنعت ساخت کشتی در بخش خصوصی در ایران است.

پایان خبر/

جمیله دبیری نیا