معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از بازگشت مجدد4 واحد صنعتی به چرخه تولید در این استان از ابتدای سال تا کنون خبر داد.

به گزارش صبح دریانیوز، ایوب رحیمی گفت: از ابتدای سال تا کنون تعداد ۴ واحد صنعتی با سرمایه گذاری۲۲۶ میلیارد ریال و اشتغالزایی۳۵ نفر به چرخه تولید بازگشتند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مشترک برای فعال‌سازی واحدهای صنعتی راکد در استان، تصریح کرد: با توجه به برگزاری مستمر جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با مدیران و رفع مسائل و مشکلات واحدها این امر مهم انجام گرفت.

رحیمی عدم اشراف کافی سرمایه گذاران به پیش بینی های مالی فرایند تولید و مشکلات مربوط به طولانی شدن پروژه ها و تغییرات شاخص های اقتصادی را یکی از مهمترین علت تعطیلی واحدهای صنعتی راکد عنوان کرد و گفت: سرمایه‌گذاران جدیدی که قصد سرمایه‌گذاری در بخش صنعت استان را دارند به سمت احیای واحدهای تولیدی راکد هدایت می شوند.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار داشت: واحدهایی که در سالجاری به چرخه تولید بازگشته و مجدد راه‌اندازی شده‌اند بیشتر صنایع کوچک هستند و هر واحد به طور متوسط برای ۸ نفر اشتغالزایی کرده است.

وی تاثیر واحدهای احیا شده در چرخه تولید استان را مهم ارزیابی کرد و گفت: واحدهای کوچک اگرچه از نظر اشتغالزایی محدود هستند اما تحرک خوبی در رونق تولید و تکمیل چرخه تولید در استان ایجاد می‌کنند.

پایان خبر/