فرماندار بندرعباس گفت: انقلاب ما مردم سالار دینی است و صاحبان انقلاب ما مردم هستند دشمنان انقلاب همواره به دنبال این هستند که موجبات دلسردی نظام را فراهم کنند ولی همواره مردم ما تو دهنی محکمی به دشمنان زده اند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ؛ کناری فرماندار بندرعباس، در برنامه جشن انتخابات هرمزگان تحت عنوان طرح رسانه ای دعوت، در خصوص برگزاری انتخابات در  این شهرستان عنوان داشت: شهرستان بندرعباس به عنوان مرکز استان هرمزگان یکی از مهمترین بنادر کشور است که دارای حدود ۷۸۰هزار نفر جمعیت و ۶ شهر و ۲۱۳ روستا است.

عزیزاله کناری افزود :۷۲۱ کرسی پارلمانی وجود دارد و۱۵۷۰ نفر برای بدست آوردن این کرسی ها باهم رقابت می کنند،  ۳۹۴ شعبه در استان وجود دارد که ۱۹۸ عدد آن برای شهر بندرعباس است.

وی عنوان کرد:دو هئیت اجرایی و نظارتی عموما برای انتخابات تشکیل می شود،  برای انتخابات ۱۴۰۰ دو هیات نظارت وجود دارد یکی برای ریاست جمهوری که از شورای نگهبان مشخص می شود و هیات دیگر برای شورای شهر و روستاها است که  مجلس شورای اسلامی متولی آن خواهد بود.

فرماندار بندرعباس ادامه داد : انتخابات یک فرایند مردمی است که توسط مردم انجام می شود، بطور کلی در هر شعبه حدود ۲۰ نفر برای برگزاری انتخابات حضور دارند، در هر شعبه بستگی به میزان اهمیت بین ۳ تا ۷ نفر از بخش امنیتی  حضور می یابند.

کناری گفت: بطور کلی هشت هزار نفر در شعب رای گیری حضور دارند،  حدود ۲۵ درصد از شعب در بندرعباس مستقر شده است. بر اساس آنالیزهایی که انجام شده و بنا به شرایط پیش آمده و اپیدمی کرونا، حدود ۱۸ درصد از شعب نسبت به سالیان گذشته افزایش پیدا کرده است.

وی اذعان کرد:تمام نگرانی و دغدغه ما این است که بتوانیم به بهترین نحو ممکن با مشارکت حداکثری انتخابات را برگزار کنیم.

فرماندار بندرعباس خاطر نشان کرد: تعدادی شعبه های سیار نیز در حالت آماده باش هستند که اگر در شعبه ای تراکم جمعیت زیاد شود این شعب سیار برای سهولت در امور و صیانت از سلامت شهروندان به محل اعزام خواهد شد.

عزیزاله کناری اضافه کرد: هئیت نظارت و هئیت اجرایی دو بال یک انتخابات آزاد هستند و اگر به هر کدام توجه کافی نشود و یا توازن میان آن ها ایجاد نشود، به انتخابات لطمه وارد  خواهد شد،  هدف هر دو هئیت مشارکت حداکثری مردم و انتخابات سالم است.

فرماندار بندرعباس در پایان عنوان کرد: اولین انتخاباتی است که در شرایط کرونایی انجام می گیرد،  ما مجبور هستیم کم تر در جوامع حضور پیدا کنیم در حالی که در انتخابات نیاز به شور نشاط وجود دارد، برای حل این چالش سعی شد بر خلاف اداور گذشته که انتخابات از ۸ صبح شروع و حدود ۸ شب به اتمام می رسید،  امسال برای جلوگیری از تراکم جمعیت تصمیم گرفته شد زمان انتخابات افزایش پیدا کند و از ۷ صبح تا ۲ بامداد ادامه خواهد داشت.

  • نویسنده : جمیله دبیری نیا