نشست هم اندیشی کارکنان پارک علم و فناوری هرمزگان با حضور رئیس پارک در محل سالن کنفرانس برج فناوری هرمزک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز،علی فتی در این نشست ضمن تشریح برنامه های وزارت علوم در خصوص توسعه فناوری و همچنین افزایش نقش پارک های علم فناوری گفت: منشا اقتدار ملی کشورمان پیشرفت و توسعه حوزه تکنولوژی است.

فتی ، افزود: ارتباط دانشگاه به معنای عام با صنعت یکی از مطالبات رهبری می باشد و  نقش پارک های علم و فناوری نیز در این زمینه کلیدی است.

وی گفت: پیشرفت تکنولوژی منشا اقتدار ملی است و باید برای شکل‌گیری آن برنامه داشته باشیم و به آن بپردازیم. این حرف از این جهت می باشد که عواید پاک علم و فناوری محدود و محصور در منطقه ای خاص نمی شود و کل کشور را در بر می گیرد.

فتی تصریح کرد: برای رفع این معضل باید در ابتدا تغییر نگرش ایجاد کنیم که بخشی به کار فرهنگی و بخشی به تبیین مطالبات بستگی دارد. وقتی شاخص‌های ارتقا مبتنی بر آموزش و مقاله شکل می گیرد همه افراد به همان جهت هدایت می‌شوند.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان اظافه کرد: باید دانشجویان هرمزگانی را دانا تربیت، و زیرساخت های لازم را در پارک های علم و فناوری ایجاد کنیم تا دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی تنها مدرک به دست نباشند، بلکه فناوری جدیدی را ایجاد کنند تا تنها برای خود بلکه برای سایرین هم اشتغال ایجاد کنند.

وی با اشاره به نقش حمایتی پارک علم و فناوری گفت: مقدمات لازم برای توسعه فرهنگ نوآوری را برای نخبگان فراهم خواهیم کرد.

انتهای پیام