معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با بیان اینکه رویکرد وزارت علوم، استقرار دانشگاه های نسل پنجم در منطقه مکران است، گفت: وزارت علوم و شورای گسترش آموزش عالی مبتنی بر نیازهایی که در صنعت وجود دارد، مجوزها را صادر می کنند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، رضا مدرس با اشاره به نشستی که به منظور بررسی گام‌های عملیاتی اجرای سند آمایش سرزمینی با محوریت منطقه مکران با حضور معاون آموزشی وزارت علوم و نماینده سازمان برنامه و بودجه در ساختمان معاونت نظارت و بازرسی کل کشور برگزار شد، اظهار کرد: در این نشست موضوع استقرار دانشگاه های نسل پنجم که نیازمحور هستند و این نیازها از صنعت منشعب می شود به عنوان رویکرد وزارت علوم تبیین شد.

مدرس افزود: بر این مبنا، وزارت علوم تمام مجوزها را در قالب این ساختار ارائه خواهد کرد و شورای گسترش آموزش عالی مبتنی بر نیازهایی که در منطقه ایجاد می شود، مجوز را صادر می کند.

وی گفت: تأثیر منطقه مکران و نقش محوری هرمزگان در برقراری اتصال و پیوند کریدور بین الملی شرق به غرب و کریدور شمال به جنوب به‌عنوان محرک توسعه در این نشست تشریح شد و ضمن تأکید بر اهمیت سه شهرستان جاسک، سیریک و میناب به عنوان بخش مهمی از سواحل مکران که محور پیوند دهنده کریدور شرق به غرب است، ضرورت توسعه امکانات برای بهره مندی از ظرفیت های این منطقه تبیین شد اما مبنای این توسعه در حوزه حمل و نقل ریلی و جاده ای در کوتاه مدت و تا فراهم شدن زیرساخت ها، باید با محوریت بندرعباس باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، حمل و نقل را یکی از موضوع های مهم مورد تأکید استان هرمزگان در این نشست عنوان کرد و گفت: برای تحقق آن باید یک برنامه عملیاتی ویژه با حضور وزارتخانه های راه وشهرسازی، سازمان برنامه و بودجه، ستاد کل نیروهای مسلح  و وزارت دفاع تدوین شود.

مدرس بیان کرد: همچنین مقرر شد، جلسات این کارگروه به‌صورت ماهانه با حضور همه اعضا برگزار و نتیجه اقدام ها و برنامه های پیش بینی شده در قالب گزارشی به سران سه قوه ارسال شود.

انتهای پیام