رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری فردی که در یکی از شبکه های اجتماعی اقدام به انتشار محتوای غیر اخلاقی می کرد ، خبر داد‎.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ، سرهنگ احسان بهمنی در تشریح این خبر اظهار کرد : در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان این پلیس، فردی که اقدام به انتشار محتویات غیراخلاقی در شبکه‌های اجتماعی می‌کرد، مورد شناسایی قرار گرفت.

بهمنی عنوان کرد : در ادامه تحقیقات با بهره گیری از روش های علمی و اطلاعاتی نهایتا ادمین صفحه مطروحه با چندهزار نفر عضو، مورد شناسایی قرار گرفته و با عنایت به تجمیع نتایج حاصله و تجزیه و تحلیل آنها فردی در بندرعباس مورد شناسایی قرار گرفت وبا هماهنگی مراجع قضایی این فرد در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه پلیسی دستگیر و فرد به پلیس فتا منتقل و تلفن همراه وی نیز توقیف شد.

وی افزود: متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شد و در خصوص موضوع اظهار بی اطلاعی نمود که پس از مشاهده ادله دیجیتال به بزه ارتکابی معترف وبیان داشت: مدیریت صفحه و گروه های مذکور در اختیار بنده می باشد و از طریق گوشی تلفن همراهی که در زمان دستگیری توقیف گردید، صفحه را مدیریت می کردم، لازم به ذکر است شناسایی افراد دیگر دخیل در این فعالیت مجرمانه در دستور کار پلیس بوده و برابر قانون با مجرمان، برخورد قضایی خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان با اشاره به فصل چهارم از قانون جرایم رایانه‌ای، تصریح کرد: این فصل به «جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی» اختصاص داده شده است و بر اساس ماده ۱۴ قانون جرایم رایانه‌ای، هرکس به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده محتویات مستهجن را تولید، ارسال، منتشر، توزیع یا معامله کند یا به قصد ارسال یا انتشار یا تجارت، تولید یا ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جزای نقدی از پنج تا ۴۰میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سرهنگ بهمنی تأکید کرد : شهروندان محترم در صورت مواجهه با هر گونه موضوع خارج از چارچوب قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی اعلام کنند.

پایان خبر /