استاندار هرمزگان گفت: با سیلاب گسترده به دلیل بارندگی ها در شرق استان هرمزگان مواجه شدیم که کانون آسیب های ناشی از سیل در شهرستان‌های میناب و رودان بوده است.

به گزارش  پایگاه خبری صبح دریانیوز، مهدی دوستی در گفت‌وگو با شبکه خبر با بیان اینکه از ابتدای هفته جاری، نواحی غربی استان هرمزگان در شهرستان‌های پارسیان و بستک با بارندگی و سیلاب مواجه شدند، عنوان کرد: پس از وقوع بارندگی های گسترده، آسیب های سیل ابتدا در شهرستان‌های پارسیان و بستک در غرب استان هرمزگان در بخش‌های راه‌های مواصلاتی، خطوط مخابراتی و آب بود که در این مناطق ساماندهی انجام شده و در حال حاضر وضعیت در این دو شهرستان پایدار است.

 دوستی وی ادامه داد: با سیلاب گسترده به دلیل بارندگی ها در شرق استان هرمزگان مواجه شدیم که کانون آسیب های ناشی از سیل در شهرستان‌های میناب و رودان بوده است.

 استاندار هرمزگان افزود: حجم آب ورودی به سد استقلال میناب در هر ثانیه ۱۳ هزار مترمکعب بود که باعث شد، دریچه‌های تخلیه سد باز شود.

وی تصریح کرد: به دلیل پیش بینی ها و انجام اقدامات پیشگیرانه با محدود کردن تردد در محل هایی که امکان سیلاب وجود داشت و همچنین تخلیه روستاهایی که در مجاورت رودخانه‌ها و مسیل ها بودند، با وجود سیل گسترده و بارش نزدیک به ۳۰۰ میلیمتری در استان هرمزگان، به لطف خداوند متعال، تلفات جانی به دلیل سیل در استان نداشتیم.

دوستی با بیان اینکه شبکه برق در مناطق سیل زده به جز ۲۰۰ واحد که باید موردی به آن رسیدگی شود، وصل شده است، گفت: با مشکل قطعی آب در روستاهای سیل زده به دلیل آسیب دیدن زیرساخت‌ها مواجه هستیم که در گام اول آبرسانی سیار با انتقال اکیپ ها به روستاهای دچار مشکل قطعی آب انجام و همچنین تعمیر شبکه های اصلی انتقال آب در حال انجام است.

استاندار هرمزگان با اشاره به مشکل آبگرفتگی خانه های مردم و آسیب های بسیار به بخش کشاورزی در مناطق سیل زده، خاطرنشان کرد: برآورد خسارت برای ترمیم خانه‌های مردم و رفع مشکلات بخش کشاورزی، با حضور گرو‌های ارزیاب به سرعت صورت خواهد گرفت.

دوستی همچنین با اشاره به پیگیری وضع سیل‌زدگان استان‌ هرمزگان توسط آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و تماس تلفنی معاون اول رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور، وزیر کشور و وزیر نیرو، اظهار داشت: در این تماس‌ها گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته برای کمک و امدادرسانی به مردم در مناطق سیل زده ارائه شد.

وی گفت: با دستور حضرت آیت الله سیدابراهیم رئیسی، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور، از مناطق سیل‌زده استان‌ هرمزگان، بازدید خواهد داشت.

انتهای پیام