رئیس گروه مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: با توجه به اینکه امکان سیلابی شدن رودخانه‌های استان هرمزگان در اثر بارندگی روزهای آینده وجود دارد از مردم درخواست دارم از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، حجت توحیدی اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی و رصد نقشه‌های جوی استان هرمزگان، پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده شاهد بارندگی‌های خوبی در سطح استان هرمزگان باشیم.

توحیدی با ذکر این نکته که عمده تمرکز این سامانه در غرب و مرکز استان هرمزگان است، عنوان کرد: بخش اعظم این بارندگی در بندرعباس و قسمتی از شهرستان میناب می‌بارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این بارندگی در روزهای تعطیل رخ می‌دهد و سیلابی شدن رودخانه‌هایی که محورهای مواصلاتی را قطع می‌کنند پیش‌بینی می‌شود، از مردم خواهشمندم که مراقبت‌های لازم را برای جلوگیری از بروز خسارت انجام دهند.

توحیدی ابراز داشت: در مناطقی که رودخانه‌ها و مسیل‌ها دارای پل نیستند و آبنما هستند، مانند سیاهو، نانگ، خورگو و شمیل امکان بروز خسارت وجود دارد که باید در مواقع بارندگی از تردد در این مناطق خودداری شود چراکه اگر سطح آب بیش از ۲۵ سانتی متر باشد، قطعا ماشین‌ها را واژگون می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: از مردم درخواست دارم که از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند. در سالیان گذشته مشاهده می‌شد که افرادی برای ثبت تصویر در هنگام سیلاب اقدام به تصویر برداری می‌کردند که این عمل باعث رقم خوردن حوادث ناگوار و تلخی می‌شد.

انتهای پیام