مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سفر به استان هرمزگان از روند بازسازی و توسعه تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس بازدید و جزئیاتی از اجرای این پروژه ارائه کرد.

به گزارش صبح دریانیوز،هاشم امینی در این بازدید که عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان نیز حضور داشت، افزود: پس از تکمیل و بازسازی این مجموعه،  تصفیه‌خانه فاضلاب بندرعباس قادر خواهد بود فاضلاب شهری را به آبی با کیفیت بالا برای استفاده صنایع تبدیل کند.

به گفته وی، این پروژه که با همکاری بخش صنعت و توسط شرکت توسعه زیرساخت خلیج فارس در حال احداث است، از پیشرفت فیزیکی قابل توجهی برخوردار بوده و هم به لحاظ زیست محیطی و هم در رفع مشکل فاضلاب شهری نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ادامه داد: این پروژه به عنوان یک مدل مالی نوآورانه مطرح شده است که در آن توسعه و بازسازی تصفیه‌خانه فاضلاب و همچنین بهره‌برداری از آن به بخش خصوصی واگذار شده است.

امینی افزود: این رویکرد در نوع خود بی‌نظیر بوده و انتظار می‌رود که تا سال آینده، فرآیند تکمیلی تصفیه‌خانه به پایان برسد و صنایع با حمایت وزارت نیرو از آب استحصالی بهره‌مند شوند.

وی در پایان سخنان خود، از تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان بخش صنعت در هرمزگان تقدیر کرد و گفت: این تلاش‌ها منجر به ایجاد یک پروژه بدیع و نوآورانه با ظرفیت و تکنولوژی برتر در کشور شده است.

پایان خبر/