10 پروژه بااعتبار ارزی 21 میلیون دلار و ریالی چهار هزار و 10 میلیاردی در چهارمین دور افتتاحیه‌های ریاست جمهوری در منطقه آزاد قشم به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ، این ۱۰ پروژه با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ درصدی بخش خصوصی، مبین ظرفیت قشم در جذب سرمایه‌گذار و تلاش این منطقه در پشتیبانی و مانع زدایی در مسیر تولید برای کشور است.
۱۰ پروژه مذکور، در دو حوزه اقتصادی و گردشگری برای ۵۹۱ نیروی بومی اشتغال به همراه دارد که شامل حوزه‌های شیلاتی، تولیدی، تجاری و گردشگری می‌شود.
سه شرکت آبزی‌پروری محک شیلات، شرکت هیراد کاوه ساحل قشم و شرکت آبزیان دشت مروارید قشم فعال درزمینه پرورش ماهی در دریا با ظرفیت تولید هشت هزار و ۵۰۰ تُن ماهی در سال و سه شرکت هامور طلایی قشم، تعاونی میگو دشت کُنار سیاه و تعاونی دریانوردان در حوزه پرورش میگو با ظرفیت تولید سه هزار و ۶۸۰ تُن میگو در سال، درمجموع با سرمایه‌ای بالغ‌بر ۲۱ میلیون دلار و یک هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال در بخش تأمین امنیت غذایی کشور نقش ارزنده‌ای خواهند داشت و برای ۳۵۱ نیروی بومی اشتغال‌زایی خواهند کرد.

دو شرکت فعال درزمینه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی نیز به نام‌های عطر اطلس قشم و کارن زیما قشم با سرمایه‌ای بالغ‌بر ۶۳۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای ۴۵ نیرو با تولید محصولات صادرات محور به گردش اقتصاد ارزآور کشور کمک خواهد کرد. 

شرکت انسا مروارید قشم نیز با سرمایه‌گذاری در حوزه برندینگ با انتقال دانش و تکنولوژی برندهای جهانی و مشارکت جامعه تجاری جزیره، فروشگاه دی یوتی فری خود را با سرمایه‌ای به ارزش  100 میلیارد ریال و ایجاد فرصت اشتغال برای ۱۲۰ نیروی بومی در این مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری، به بهره‌برداری می‌رساند.

افتتاح فاز اول اقامتی هتل سارینا با سرمایه یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریالی و ایجاد اشتغال برای ۷۵ تَن که ۳۲۰ تخت به ظرفیت اقامتی جزیره می‌افزاید، آخرین پروژه افتتاحی این دور از برنامه‌های ریاست جمهوری در منطقه آزاد قشم است.

شایان ذکر است ، منطقه آزاد قشم پیش‌ازاین در سه مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با ۵۳ پروژه به اعتبار ریالی ۶۰ هزار و ۶۶۰ میلیاردی و ارزی ۳۴۰ میلیون یورو و ۲۶۰ میلیون دلاری در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.