رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم، گفت: سه قطعه از اراضی خالصه دولتی واقع در خارج از محدوده طرح هادی روستاهای لافت و تلمبو جزیره قشم مجموعا به مساحت 26هزار و 187 مترمربع از سوی این یگان رفع تصرف شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، مصطفی مازندرانی روز یکشنبه با اعلام این مطلب افزود: رفع تصرف این اراضی که ارزش تقریبی آنها بالغ بر ۲۷میلیارد و ۴۷۴ میلیون ریال برآورد شده است، وفق دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم و در معیت مامورین پاسگاه انتظامی لافت و یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان قشم انجام شد.

وی درباره مشخصات هر یک از قطعات رفع تصرف شده هم گفت: دو قطعه از این اراضی واقع درخارج از محدوده طرح هادی روستای لافت، بر جاده اصلی، جنب مجتمع تجاری میعاد شامل قطعه اول به مساحت ۱۹هزار متر مربع به ارزش تقریبی ۳۸ میلیارد ریال و قطعه دوم به مساحت دو هزار و ۲۸۷ مترمربع به ارزش تقریبی چهارمیلیارد و ۵۷۴ میلیون ریال مجموعاً به مساحت ۲۱ هزار و ۲۸۷متر مربع و به ارزش تقریبی ۴۲ میلیارد و ۵۷۴ میلیون ریال بود.

مازندرانی قطعه دیگر را واقع درخارج ازمحدوده طرح هادی روستای تلمبو قشم به مساحت چهارهزار و  900 مترمربع به ارزش تقریبی چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال قشم اعلام کرد.

وی گفت: عملیات رفع تصرف این اراضی از سوی ماموران این یگان بدون حادثه یا مشکلی صورت گرفت. 

مازندرانی با تاکید بر تداوم این این گونه اقدامات برای احقاق حقوق مردم جزیره از حمایت های قانونی رضا صفایی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم و همچنین از فرماندهی نیروی انتظامی و سایرمسئولینی که در این امر با یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم همکاری داشته اند، صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.