مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان گفت : 278 پروژه مدرسه سازی در دست اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، سیدفخر الدین هاشمی اظهار داشت: هم اکنون ۲۷۸ پروژه مدرسه سازی در قالب ۱۰۵۴ کلاس درس با زیربنای ۱۳۷ هزار و ۲۵۸ متر مربع در این استان در حال اجراست.

هاشمی افزود: از این تعداد ۱۸۲ پروژه مشارکتی و ۹۶ پروژه غیرمشارکتی است و تکمیل آنها به ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی ادامه داد: پروژه های در دست اجرای نوسازی مدارس هرمزگان شامل احداث، تکمیل، توسعه، تخریب و بازسازی و تعمیر مدارس، سرویس بهداشتی، سالن ورزشی و خوابگاه می باشند.

به گفته هاشمی، در حال حاضر ۱۰ درصد مدارس استان نیازمند تخریب و بازسازی و یا مقاوم‌سازی بوده و مابقی از استحکام و استاندارد برخوردار است.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان، با اشاره به اینکه مدرسه‌های کانکسی شامل کانکس مستقل و وابسته به مدارس است، عنوان کرد : در حال حاضر ۴۱ مدرسه کانکسی مستقل در شهرهای استان وجود دارد که بیشتر این مدارس دارای جمعیت دانش‌آموزی کمتر از ۱۰ نفر هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه در صورت تخصیص اعتبارات دولتی و استمرار مشارکت خیرین مدرسه ساز تا مهرماه ۱۴۰۲ کانکس های آموزشی در هرمزگان برچیده می شود.

وی همچنین با بیان اینکه در تلاش هستیم با اجرای طرح ملی «شهید پناهی» و با مشارکت بنیاد برکت، مدارس کانکسی را جمع آوری کنیم و اولویت با مدارس کانکسی مستقل است، خاطرنشان کرد: طرح شهید دانش ‌آموز «رضا پناهی» به منظور ساماندهی مدارس سنگی و کانکسی بالای ۱۰ دانش ‌آموز در کشور به همت خیران، بسیجیان و جهادگران از ۲۸ تیرماه آغاز شده و در قالب آن ساماندهی یکهزار و ۱۲۶ مدرسه سنگی و کانکسی با جمعیت بالای۱۰ دانش آموز در کشور در دستورکار سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس قرار گرفته است.

هاشمی ، مطرح کرد : امیدواریم با اجرای طرح شهید پناهی بتوانیم بحث مدارس کانکسی مستقلی که جمعیت دانش آموزی پایدار دارند، را با ساخت مدارس ایمن به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام