به منظور تجلیل از اعضای هیات علمی دانشگاه، 500 اصله نهال در محوطه پردیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، با حضور دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، سید عباس تقوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان کاشته شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ، معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این رابطه گفت: روزهای پر اهمیت زیادی در تقویم وجود دارد، اما روز درختکاری به عنوان مهمترین و زیباترین روز زمین است.

دکتر سعید کاشانی افزود: شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان هرمزگان به طوری هست که مقدور نبود در روز رسمی درختکاری، این کار را انجام داد و تصمیم گرفتیم در این روز که هم شرایط فصلی محیاست و هم مقارن با ولادت این بزرگ مرد تاریخ اسلام است، بهانه ای هم بیاوریم تا از زحمات و پشتیبانی های اساتید محترم هیات علمی دانشگاه تقدیر و تشکر کنیم.

دکتر کاشانی تصریح کرد: درختان تشکیل دهنده ریه زمین هستند و علت وجودی اکسیژن حضور همین درختان است. حیات ما و بسیاری از موجودات دیگر بدون وجود سر سبزهای پر سخاوت از بین خواهد رفت. زیبای خارق‌العاده‌ بصری نیز در کنار مزایای دیگر درختان مثل میوه‌ها، کاربردهای دارویی، بهداشتی و سایر مزایا انکار نشدنی است.

وی خاطر نشان کرد: درختان، آینده محیط فرزندان ما و مهمتر از آن زمین را تضمین خواهند کرد. پس دور از انصاف نیست که بگوییم، روز درختکاری مهمترین و زیباترین روز زمین است و می توان گفت پزشکان هم که سلامتی بیماران را باز می گردانند به نوعی یار و هم رفیق این شگفتی سبز در زمین هستند.

در این مراسم، جمعی از اعضای هیئت رئیسه و هیات علمی  دانشگاه نیز شرکت داشته و نهال های خود را همراه با نصب پلاک شخصی بنام خود در زمین کاشتند.

زیتون و انبه از مهمترین نهال های کاشته شده در اول آبان ماه سال جاری در محوطه پردیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بودند.

دانشکده پرستاری و مامایی، دانشکده دارو سازی، خوابگاه های دانشجویی، ساختمان آزمایشگاه وهمچنین مجموعه چند منظوره ورزشی از ساختمان های مهم هستند که در مجتمع پردیس دانشگاه واقع شده اند.