معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن اعلام این خبر گفت: واکسن کرونا پاستوکووک، یکی از موثرترین واکسن های کرونا در دنیا و محصول مشترک انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ، دکتر محمود حسین پور ضمن بیان اینکه این واکسن، برای گروه کودکان در سنین ۳ تا ۱۸ سال و هم چنین بزرگسالان ۱۸ سال به بالا مناسب است افزود:  این محصول دارای دوز یادآور  ( دوز سوم) بوده که برای مقابله با جهش دلتا بسیار موثر است تا حدی که قدرت پیشگیری از بیماری و بستری شدن در این واکسن، با تزریق سومین دوز، ۹۱/۶ درصد است.

حسین پور افزود :  تزریق اولین محموله از واکسن پاستوکووک در بندرعباس آغاز شد و مطابق با گروه های سنی نوبت داده شده ،  افراد در سنین  12 سال به بالا، این واکسن را دریافت کرده اند .

وی در خاتمه با اشاره به اینکه سامانه SALAMAT.GOV.IR برای نوبت دهی واکسن افراد ۱۲ سال به بالا هم چنان فعال است ، عنوان کرد  : مطابق اطلاعیه جدید مهلت دریافت اولین نوبت واکسن در افراد بالای ۱۲ سال تا بیست و پنجم مهرماه تمدید شده است بنابراین  با توجه به اهمیت و لزوم واکسیناسیون  از افراد واجد شرایط و خانواده ها درخواست می شود که در مهلت باقی ماننده جهت ثبت نام و تزریق واکسن اقدام کنند.