در جلسه ای با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و علاقه مندان به سرمایه گذاری در طرح احداث پل خلیج فارس، جوانب موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ،در این نشست که به منظور بررسی آخرین وضعیت طرح و لزوم سرمایه گذاری به منظور بهره برداری از این پل مهم و استراتژیک تشکیل شد، دبیر شورایعالی مناطق آزاد بر اهمیت احداث پل خلیج فارس و فراهم نمودن زمینه جذب سرمایه گذارى بخش خصوصى داخلى و خارجى به منظور بهره برداری از این پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن تاکید کرد.

مشاور رئیس جمهور اجرای این پروژه را نیازمند هماهنگی در سطح دولت و همکاری وزارتخانه های مختلف عنوان و اظهار داشت:  خوشبختانه اراده جدی جهت اجرای هرچه سریع تر این پروژه ایجاد شده است.

سعید محمد افزود: احداث پل خلیج فارس و تکمیل شبکه حمل و نقل موجود در جزیره قشم، با توجه به پتانسیل های بالای منطقه آزاد قشم می تواند زمینه ساز رشد و شکوفایی بیشتر جزیره و نقش آفرینی اقتصادی و تجاری این جزیره در عرصه رقابت منطقه ای در حوزه خلیج فارس گردد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خاطرنشان کرد: با احداث پل خلیج فارس، ترانزیت کالا از منطقه آزاد قشم توجیه اقتصادی بیشتری پیدا کرده و مسیر امن تر، سریع تر و مطمئن تری برای ترانزیت کالا از طریق کریدور شمال ـ جنوب ایجاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: با ساخت این پل و ایجاد اتصال جزیره به بندرعباس از طریق زمینی وضعیت صنعتی، اقتصادی، عمرانی و گردشگری جزیره قشم متحول و موجب افزایش جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و در نهایت ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای ساکنین محلی و بومیان خواهد شد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز اجرای طرح جامع پل خلیج فارس را یکی از پروژه های اولویت دار منطقه جهت تسهیل فرآیند تجارت و بهبود خدمات رسانی برای مردم جزیره دانست و اظهار داشت : با بهره برداری از این پروژه شرایط برای ایجاد رونق اقتصادی در جزیره قشم بیش از پیش فراهم خواهد شد.

علی درویش پور ادامه داد: گروه کارشناسی سازمان منطقه آزاد قشم مذاکراتی با شرکت ها و سرمایه گذاران مختلف برای اجرای فوری این پروژه داشته و پیشنهاداتی نیز درباره احداث پل خلیج فارس و سایر بخش‌های این پروژه دریافت و مورد بررسی قرار گرفته است.

گفتنی است، طرح جامع پل خلیج فارس شامل احداث پل، توسعه و تجهیز بندر کاوه، احداث راه آهن از بندرکاوه به شبکه راه آهن سراسری، احداث بزرگراه و در نهایت اتصال جزیره قشم به کریدور شمال به جنوب می باشد.