مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: نخستین باغ الگویی میوه‌های گرمسیری استان به مساحت چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع با کاشت ۳۰۰ اصله انواع درخت در قشم احداث شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، فرج طهماسبی دیزج با اعلام این خبر عنوان داشت: این باغ در مرحله اول با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح شد و تا پایان سال نیز بر تعداد درختان آن افزوده می‌شود.

 وی افزود: این باغ با هدف کاشت درختان با ارزش و با تمرکز بر مطالعه بیشتر بر روی امکان‌سنجی کاشت این درختان احداث شده است.

 به گفته طهماسبی، درختان گرمسیری مناسب برای کاشت در جنوب کشور و جزیره قشم، در این باغ تولید و تکثیر خواهند شد.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به انواع درختان کاشته شده در این باغ اضافه کرد: نارنج، لیموشیرین، ترنج، موز، جَم، سه پستان، گارُم زنگی، قهوه، انبه، توت و گریپ فروت از جمله این درختان هستند.

طهماسبی اظهار امیدواری کرد که با ایجاد باغ‌های میوه در قشم، این منطقه آزاد بتواند علاوه بر سرسبز شدن جزیره، به سمت کاشت و توسعه درختان میوه‌ای و با ثمر در جنوب کشور پیش رود و ادامه داد: در آینده ای نزدیک، باغ‌های جدیدی با عنوان باغ گیاهان معطر و باغ گیاهان دارویی در شهر قشم و پس از آن در کل این جزیره احداث می‌شود.

  • نویسنده : جمیله دبیری نیا