رییس اتاق بازرگانی بندرعباس، از تحقق قول و وعده های اتاق بازرگانی بندرعباس به فعالین اقتصادی در سال 99 خبر داد و گفت: به تمام وعده هایی که به فعالین اقتصادی در سال 99 داده بودیم به صورت 100 درصد جامه عمل پوشاندیم.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، محمدرضا صفا در این رابطه اظهار داشت: اتاق بازرگانی در حقیقت نقش قلب تپنده اقتصاد استان هرمزگان را ایفا می کند و با توجه به وابستگی کشور به صادرات و واردات محصولات مختلف، نقش این اتاق نیز در اقتصاد استان گسترده است.

وی بیان داشت: اتاق بازرگانی بندرعباس بخش قابل توجهی از اقتصاد استان را در دست دارد و اتاق در واقع محلی است برای چانه زنی صاحبان صنایع و تجار با نهادهای قانون گذار و تصمیم گیرنده.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس ادامه داد: اتاق بازرگانی بندرعباس در دور نهم فعالیت هیات نمایندگان با شعار «اتاق شیشه ای و شفاف برای همه» وارد میدان کارزار شد و توانست با جدیت و تلاش مداوم به تمام وعده هایی که به فعالین اقتصادی داده بود جامه عمل بپوشاند.

صفا بیان داشت: راه اندازی دفتر مستقل نمایندگی در بندرلنگه، افتتاح دفتر انجمن خرما، افتتاح دفتر گواهی مبدا در بندر شهید باهنر، افتتاح دفتر کانون زنان بازرگان استان هرمزگان و اکنون نیز راه اندازی دفتر مستقل نمایندگی در شرق استان از جمله اقداماتی بود که به صورت صد در صد به تحقق پیوسته و هر یک از این دفاتر هم اکنون برای خود کارنامه ای درخشان دارند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس یادآور شد: برای سال جدید نیز برنامه ها و چشم اندازهایی ترسیم کرده ایم که امید است با بهبود وضعیت کرونا در کشور بتوانیم حرکت رو به جلویی داشته باشیم.

صفا همچنین به میزان استقبال فعالان اقتصادی از برنامه های اتاق اشاره کرد و بیان داشت: ارتباطی که میان اتاق و فعالان اقتصادی در حال حاضر وجود دارد در نوع خود مثال زدنی است و این اعتماد سازی با تلاش فراوان و شفاف سازی حاصل شده است.

وی یادآور شد: پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی ساختمان در حال احداث اتاق، تحقق رشد ۵۰ درصدی صدور کارت های بازرگانی و عضویت، افزایش تعداد کمیسیون های تخصصی اتاق به صورت ماهیانه با توجه به استقبال بسیار خوب بازرگانان، راه اندازی مرکز شتابدهی صادرات، راه اندازی میز قطر، راه اندازی میز اوراسیا، ارتقا رتبه اتاق در بخش شورای گفتگو از ۲۴ به ۱۳، ارتقا رتبه کلی اتاق از۳۴ به ۱۷ و …. تنها بخشی از عمکلرد اتاق در دور نهم فعالیت هیات نمایندگان تاکنون بوده است.

وی افزود: تلاش هیات نمایندگان در دور نهم برای رسیدن به جایگاه فعلی شبانه روزی بوده و اکنون که از این جایگاه، عملکرد اتاق را ارائه می دهم به جرات می توانم بگویم که اتاق بازرگانی بندرعباس اکنون در تمام نشست های و کارگروه های مهم اقتصادی استان صاحب کرسی ثابت و دارای حق رای می باشد که این جایگاه با تلاش بی وقفه همکاران اتاق در بخش های مختلف و روحیه مطالبه گری اتاق به وجود آمده است.

صفا بیان داشت: در بخش بین الملل اتاق وارد دور جدیدی از فعالیت های خود شده و سعی داریم جایگاه استان را در بازارهای آسیایی و اروپایی تقویت نماییم که برگزاری وبینار معرفی توانمندی ها و پتانسیل های استان هرمزگان با کشورهای پرتغال، چین، عراق، افغانستان، قزاقستان و … بخشی از رایزنی های اتاق در بخش بین المللی برای معرفی محصولات استان هرمزگان به کشورهای هدف بوده که این مهم با همکاری خوب نمایندگی وزارت امور خارجه با اتاق به تحقق پیوسته است.

این مسوول در پایان تاکید کرد: اتاق بازرگانی بندرعباس به عنوان پارلمان بخش خصوصی لحظه ای از تلاش برای رسیدن به اهداف خود که همان رشد اقتصادی استان در بخش های مختلف است دست بر نمی دارد و این مهم جز با همدلی و تعامل بخش دولتی با بخش خصوصی محقق نخواهد شد و امید می رود نهادهای قانونگذار به گونه ای عمل نمایند که بتوانند قوانین غیرکارشناسی و فرصت سوز را از میان برداشته و راه را برای فعالین اقتصادی هموار سازند.