مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان ، گفت : در زمان اپیدمی بیماری کرونا و با وجودپراکندگی و فاصله روستا‌ها در مناطق شرق استان و برای جلوگیری از کاهش افت تحصیلی دانش آموزان با تعریف پایگاه‌های کیفیت بخشی و استفاده از معلمان خبره استانی و کشوری بصورت مجازی، کیفیت آموزشی بویژه در مناطقی که به معلم خصوصی دسترسی نداشتند افزایش قابل قبولی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ، محمد قویدل، در نشستی خبری در جمع خبرنگاران هرمزگان با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر ، ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش و توسعه عدالت آموزشی را از دیگر اولویت‌های مهم آموزش و پرورش هرمزگان اعلام کرد و افزود: با توجه به شرایط جغرافیایی هرمزگان، توزیع امکانات و ارتقاء شاخص‌ها با چالش مواجه است و برای این منظور به برنامه‌های خاصی نیاز داریم.

قویدل ، با بیان اینکه توجه استاندار به حوزه آموزش و پرورش و نگاه ویژه وزیر سبب رشد شاخص‌های متعدد آموزشی در هرمزگان شده است، عنوان کرد : سالها در سطوح مدیریتی آموزش و پرورش هرمزگان قرار داشته‌ام اما در یک سال اخیر میزان فراوانی به این حوزه توجه شده است که سبب ارتقای سطوح آموزشی و رشد بسیاری از شاخص‌ها شده است.

وی ، تصریح کرد : برای نخستین بار مسئولیت دبیرخانه شورای درس ریاضی که مسئولیت راهبری درس ریاضی در سطح کشور را به عهده دارد به استان هرمزگان واگذار شده است که نشان از اعتماد وزارت آموزش و پرورش به سطح کیفیت آموزشی هرمزگان است.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان، بیان داشت : میزبانی اختتامیه سومین دوره مسابقات علمی – پژوهشی در مهرماه نیز با توجه به موفقیت‌های هرمزگان در دوره‌های قبلی این مسابقات، به استان هرمزگان واگذار شده است.

وی راه اندازی هنرستان‌های جوار صنایع را طرح دیگر آموزش و پرورش هرمزگان برای تامین نیروی موردنیاز رشته‌های تخصصی صنایع استان عنوان و اضافه کرد : هنرستان‌های جوار شرکت فولاد، پالایشگاه نفت و شهرک‌های صنعتی، هنرستان بهیاری، هنرستان معدن و هنرستان شیلات بخشی از این اقدامات است.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان ، در خصوص هنرستان های جوار توضیح داد : نگاهی به آمایش استان به لحاظ مشاغل و صنایع استان نشان می‌دهد که با وجود استقرار برخی صنایع مهم و کلیدی اما رشته‌های لازم برای آن وجود ندارد اما اکنون در هنرستان جوار پالایش نفت بندرعباس ۲ رشته مکاترونیک و ماشین افزار و در هنرستان جوار فولاد رشته متالوژی و در هنرستان جوار معدن در رویدر نیز رشته معدن را راه اندازی کرده‌ایم.

قویدل ، یادآور شد : تجهیز و بهسازی کامل درمانگاه فرهنگیان با ۸ میلیارد تومان و اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه اماکن ورزشی نیز اقداماتی است که برای رفاه بیشتر فرهنگیان استان هرمزگان انجام شده است.

این مسئول به اجرایی کردن سند تحول بنیادین به عنوان میثاقی در میان خانواده آموزش و پرورش یاد کرد و افزود: توسعه و بسط عدالت آموزشی بخصوص با توجه به گستردگی استان و وجود جزایر و دوری از مرکز و اقلیم استان از اهمیت کلیدی برخوردار است و رساندن شاخص‌ها به وضعیت متوسط در میان همه شهرستان‌ها یک دغدغه جدی برای ما بوده و در ماه های اخیر، گام‌هایی برداشته‌ایم که عدالت در توزیع امکانات از جمله آنها بوده است.

قویدل به ایجاد پایگاه های ارتقای تحصیلی در استان و اثربخشی آن بر بهبود رتبه‌های علمی در استان اشاره و ادامه داد : همیشه رتبه ۲۹ کشور بودیم ولی در امتحانات پایه دوازدهم خرداد سال قبل و امسال در گروه تجربی رتبه ۱۵، ادبیات و علوم انسانی  رتبه ۱۳ و در گروه ریاضی رتبه ۱۵ را کسب کردیم .

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان از انجام تعمیر ۱۰۰ واحد آموزشی توسط گروه های جهادی خبر داد و تشریح کرد: در این ماه های اخیر شاهد سفرهای متعدد وزیر، معاونین وزیر و دیگر مسئولان وزارتخانه به هرمزگان بودیم که نشانه اهمیت وضعیت استان و موضوعات آن برای مسئولان عالی وزارتخانه است.

قویدل اضافه کرد: امسال از شروع سال جدید تحصیلی، آموزش حضوری را در همه سطوح خواهیم داشت و جشن شکوفه‌ها را در ۳۰ شهریور برگزار و شروع سال تحصیلی را در ۲ مهر خواهیم داست.

تقدیر از خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش هرمزگان

وی با بیان اینکه تعداد دانش آموزان امسال ۴۳۵ هزار تَن  با ۵.۴ درصد افزایش نسبت به سال قبل است، اذعان داشت : تا امروز ثبت نام ۹۰ درصد دانش آموزان انجام شده و  ۱۵ هزار و ۶۴۴ کلاس درس چشم انتظار حضور دانش آموزان است و امسال هیچ کمبود معلمی نخواهیم داشت.

خبرنگار : جمیله دبیری نیا

انتهای پیام