استاندار هرمزگان گفت: کارگروه ویژه ای با هدف بررسی مسائل و مشکلات شرکت های تعاونی توليدی، مصرف و خدماتی استان، در معاونت اقتصادی استانداری تشکیل می شود.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، مهدی دوستی در دیدار با اعضای هیأت رئیسه اتاق تعاون و رؤسای اتحادیه‌های شرکت‌های تعاونی استان هرمزگان، با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) تأکید ویژه‌ای بر رشد و توسعه بخش تعاون و افزایش سهم آن در اقتصاد داشته‌اند، اظهار کرد: با توسعه فعالیت‌های تعاونی، کیفیت زندگی مردم بهبود چشم‌گیری پیدا خواهد کرد و گسترش فرهنگ تعاون می تواند مشارکت مردمی ‌را در همه امور پررنگ تر کند.

دوستی افزود: با هدف بررسی مسائل و مشکلات شرکت های تعاونی تولیدی، مصرف و خدماتی استان، کارگروه ویژه ای در معاونت اقتصادی استانداری تشکیل می شود.

وی با اشاره به برنامه های در دست اقدام برای کمک به بخش شیلات، گفت: رایزنی نهایی برای دریافت تعداد قابل توجهی مجوز صید آب های دور در حال انجام است اما به دنبال این هستیم که شیوه واگذاری این مجوزها به گونه ای باشد که حق هیچ یک از صیادان پایمال نشود.

دوستی، همچنین اعلام کرد: هفته آینده، پیشنهاد افزایش حجم موتور قایق های صیادی به ۱۵۰ اسب بخار در استان مطرح و پس از تصویب برای اخذ مجوز نهایی به سازمان شیلات ارجاع داده می شود.

وی با بیان اینکه به دلیل کاهش ذخایر آبزیان در مناطق ساحلی، باید فشار صید از این مناطق برداشته شود، گفت: با توجه به ساحل طولانی و گسترده هرمزگان، باید کمک های لازم برای مدیریت این منطقه وسیع و نظارت بر صید به مجموعه شیلات صورت بگیرد.

در این نشست رؤسای اتحادیه‌های تعاونی های مرزنشینان، صنایع دستی، صیادان، حمل و نقل بار و مسافر دریایی، مرغ‌داری، منابع طبیعی و مرتع داری، فرهنگیان، کارکنان دولت، کارگران و تولید بتن، مسائل و مشکلات موجود در هر بخش را مطرح کردند.

بر اساس گزارش ارائه شده از سوی رئیس اتاق تعاون استان هرمزگان، بیش از دو هزار تعاونی در زمینه‌های مختلف در هرمزگان فعالیت دارند.

انتهای پیام