در سومین روز هفته گردشگری با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و رییس انجمن علمی طبیعت گردی ایران به همراه جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم دفتر نمایندگی انجمن علمی طبیعت گردی ایران در استان هرمزگان (قشم) آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، علی درویش پور در این مراسم گفت: آغاز به کار دفتر نمایندگی انجمن علمی طبیعت گردی ایران در جزیره قشم اتفاق مبارکی است و می تواند نقطه آغاز برنامه های متنوعی جهت معرفی بهتر ظرفیت های جزیره قشم و جذب گردشگران باشد.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای توسعه یافته امروز در سال های قبل با راه اندازی انجمن ها و تشکل ها و جلب مشارکت عمومی و همراهی جوامع و اقشار مختلف توانسته اند مسیر پیشرفت را طی کنند.

درویش پور تصریح کرد: راه اندازی دفتر نمایندگی انجمن علمی طبیعت گردی قشم نیز می تواند اقدام مثبتی در مسیر جلب مشارکت جوامع محلی و هموار کردن مسیر جهت جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری در جزیره باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به لزوم حفاظت از ظرفیت های گردشگری و طبیعت، تاکید کرد: همه ما وارث طبیعت زیبا، بکر و بی نظیر جزیره قشم هستیم و باید زمینه را برای معرفی بهتر آن به سایر هموطنان آماده کنیم.

به گفته وی،  با جلب مشارکت همه فعالان عرصه گردشگری در جزیره می توان به معرفی برند قشم پرداخت و شرایط را برای تبدیل این منطقه به مقصد نخست گردشگران فراهم کرد.

درویش پور  با بیان اینکه برای بهبود اقتصاد جزیره باید گردشگری رونق پیدا کند، خاطرنشان کرد: برای رونق اقتصاد، ایجاد اشتغال پایدار و افزایش کیفیت زندگی ساکنان جزیره باید توسعه پایدار و متوازن تمام حوزه های گردشگری فراهم کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تکمیل زنجیره گردشگری و گردشگر پذیری یکی از اولویت هایی است که با هم افزایی و مشارکت بخش های مختلف این حوزه به دست خواهد آمد.

براساس این گزارش، فرید جواهرزاده، رییس انجمن علمی طبیعت گردی ایران نیز در این مراسم گفت: راه اندازی دفتر نمایندگی این انجمن در قشم با توجه به ظرفیت های موجود در این منطقه، رخداد مفیدی برای گردشگری طبیعت جزیره خواهد بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته دفتر منطقه ای انجمن علمی طبیعت گردی ایران، متشکل از استان های جنوب کشور و مناطق آزاد کیش و چابهار نیز در آینده نزدیک در قشم ایجاد می شود.

رییس انجمن علمی طبیعت گردی ایران تصریح کرد: قشم بی اغراق ظرفیت تبدیل شدن به قطب اصلی طبیعت گردی و پایتخت اکوتوریسم ایران و منطقه را دارد.

گفتنی است ، در این مراسم سید محمد هاشم داخته، مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم از سوی رییس انجمن علمی طبیعت گردی ایران به عنوان نماینده این انجمن در جزیره قشم منصوب شد.