سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، گفت: در هفته اخیر شمار موارد بستری کرونا در بیمارستان‌های استان 20 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، فاطمه نوروزیان  با اشاره به وجود یک مورد فوتی ( یک مرد ۵۱ ساله در بندرلنگه) اظهار کرد: شمار بیماران بستری شبانه روز اخیر با ۳۴ مورد افزایش به ۱۲۵ نفر رسیده است که ۳۵ نفر از آنان در آی‌سی‌یو قرار دارند و حال ۵ نفر وخیم است.

وی افزود: ۱۱۶۹ بیمار نیز در مراقبت خانگی قرار دارند و شمار کل فوتی‌های کرونا در هرمزگان از ابتدای شیوع این بیماری به ۹۹۵ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان درباره شمار تست‌های در حال انجام نیز گفت: امروز ۹۲۰ تست جدید انجام شده که در تشخیص افراد مبتلا و قرنطینه آنان بسیار موثر است.

نوروزیان درباره آمار مقایسه‌ای میان وضعیت بیماری کرونا در هفته اخیر با هفته گذشته نیز گفت: در این هفته شمار بیماران سرپایی ۱۵ درصد و شمار بیماران در قرنطینه در منزل ۱۶ درصد و تعداد بیماران بستری نیز ۲۰ درصد افزایش یافته که زنگ خطری به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: افراد مبتلای به کرونا با وضعیت نیاز به بستری در آی‌سی‌یو نیز ۱۳ درصد افزایش یافت ولی بحمدالله شمار موارد فوتی استان در هفته اخیر ۱۲ درصد کاهش نسبت به هفته قبل را نشان می‌دهد.

در تازه ترین رنگ‌بندی کرونایی شهرهای مختلف کشور، بندرعباس به همراه جزیره قشم و بستک در وضعیت زرد بیماری قرار گرفته‌اند و دیگر شهرهای استان آبی هستند.