جهانگیری از تولید دو فیلم مستند با هدف معرفی فعالیت های کانون فرهنگی هنری مساجد و آیین و سنن و ظرفیت های روستا در استان هرمزگان تولید شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز،اسمعیل جهانگیری اظهار کرد: مستندسازی عملکرد کانون های فرهنگی هنری روستایی، معرفی توانمندی کانون های فرهنگی هنری مساجد و پتانسیل و ظرفیت های روستاها ازجمله اهداف تولید این فیلم های مستند است.

جهانگیری افزود: یک مستند ۳۳ دقیقه ای به معرفی کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(عج) و پتانسیل های روستای کردر شهرستان میناب می پردازد و در فیلم مستند ۲۰ دقیقه ای دیگر نیز کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) و ظرفیت های روستای شمیل معرفی می شود.

وی ادامه داد در این دو مستند اقدامات کانون ازجمله فعالیت در حوزه تئاتر و سرود، دوره های آموزشی قرآن کریم ازجمله کلاس های حفط، کارگاه های آموزشی، مناسبت های ملی مذهبی، برنامه های بزرگداشت فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از خانواده های شهدا، پرداختن به موضوع نماز جماعت و مصاحبه با امام جماعت، مصاحبه با عناصر فرهنگی تاثیرگذار در روستا ازجمله مدیر کانون و رتبه های کسب شده توسط زیرمجموعه های کانون در مسابقات و جشنواره های شهرستانی، استانی و ملی به تصویر کشیده می شود.

جهانگیری گفت: جاذبه های گردشگری روستا، آیین و سنن، بازی های بومی محلی، صنایع دستی و … از جمله آیتم های این مستند در رابطه با معرفی ظرفیت ها و پتانسیل روستاست.

دبیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان هرمزگان افزود: مستندهای تولید شده از فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بزودی از طریق شبکه استانی سیمای مرکز خلیج فارس و شبکه های ملی به روی آنتن می روند.

وی گفت: این دو مستند به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان و با حمایت دبیرخانه شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تولید شد.

انتهای پیام