استاندار هرمزگان گفت: پیشرفت توأم با عدالت مدنظر و مورد تاکید مقام معظم رهبری باید در جزیره هرمز تحقق یابد و مردم هرمز باید در پیشرفت این جزیره نقش محوری داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، مهدی دوستی در آیین افتتاح بازارچه ملوانی جزیره هرمز، عنوان کرد: مردم جزیره هرمز، شهدای بسیاری را در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم نموده‌اند و ما وظیفه داریم به این مردم بزرگوار ادای دین کنیم.

دوستی با اشاره به دستور و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص توجه ویژه به مردم هرمز و تلاش در جهت پیشرفت این جزیره، ادامه داد: برای ما تکلیف است که در راه تحقق منویات مقام معظم رهبری گام برداریم.

وی به برگزاری جلسات ویژه برای پیگیری و بررسی مسائل جزیره هرمز اشاره کرد و افزود: حتما مسائل جزیره هرمز را بسیار بیشتر پیگیری خواهیم کرد و توسعه تجارت از جمله ته لنجی، صیادی، گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های شهری مناسب در این جزیره در دستور کار است.

دوستی تصریح کرد: پیشرفت توأم با عدالت مدنظر و مورد تاکید مقام معظم رهبری باید در جزیره هرمز تحقق یابد و مردم هرمز باید در پیشرفت این جزیره نقش محوری داشته باشند.

وی گفت: بهترین امکانات باید در این جزیره ایجاد شود اما مردم باید در این پیشرفت نقش محوری را داشته باشند و از این پیشرفت و توسعه بهره‌مند شوند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در بخش رفع مشکلات اسناد مالکیت مردم در سطح استان و همچنین جزیره هرمز، اقدام ویژه انجام می‌دهیم و سریع‌تر در این خصوص تصمیم‌گیری خواهیم داشت.

دوستی با اشاره به توانمندی‌های بخش گردشگری در جزیره هرمز، اظهار داشت: در زمینه ایجاد زیرساخت‌های گردشگری قطعا اقدام لازم را انجام می‌دهیم و در جذب سرمایه‌گذاری نیز با ارائه تضامین دولتی، تلاش می‌کنیم کمک بزرگی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بانوان جزیره هرمز از نظر هنر و صنایع دستی مخصوص این جزیره کارهای بزرگی انجام داده‌اند، گفت: بخش بسیاری از اقتصاد هرمز بر عهده بانوان بزرگوار این جزیره است که نقش ویژه‌ای در جهت پیشرفت و تحول جزیره هرمز دارند و اشتغال بانوان در این جزیره مورد توجه قرار می‌گیرد.

انتهای پیام