رییس سازمان ملی استاندارد ایران و هیات همراه ضمن دیدار و گفت و گوی جداگانه با امامان جمعه شیعه و اهل سنت قشم از چندین واحد صنعتی در منطقه آزاد قشم بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، امام جمعه شهرستان قشم در دیدار با رییس سازمان ملی استاندارد ایران و هیات همراه بر رابطه مستقیم استاندارد با سلامت مردم و جامعه تاکید کرد و گفت: استاندارد حق الناس است و مردم حق دارند از کالاهای مرغوب و دارای استاندارد معتبر استفاده کنند.
حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم رعایت استاندارد توسط تولیدکنندگان را بخشی از حمایت از تولید ملی خواند و افزود: مردم نیز دنبال کالاهای مرغوب هستند و رعایت استاندارد در تولید کالا باعث تشویق مردم به خرید و مصرف آن کالا می شود.
براساس این گزارش امام جمعه اهل سنت قشم نیز در دیدار با غلامرضا شریعتی گفت: مردم حق دارند بهترین و مرغوب ترین کالا را مصرف کنند و در دین اسلام هم اولویت با کیفیت است و عالی ترین استانداردها را برای رفتار و کردار انسان ها درنظر گرفته است.
شیخ عبدالرحیم خطیبی افزود: یکی از مهم ترین استانداردهایی که در قران کریم تاکید شده است استاندارد انسانی در حوزه مدیریت است و مدیران باید در حوزه کاری خود آنها را رعایت کنند.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران نیز در این دیدارها بر صیانت از حقوق مردم از طریق گسترش و تقویت استانداردها تاکید کرد و گفت: سازمان ملی استاندارد ایران همه تلاش های خود را بکار می بندد تا ضمن تسهیل و برداشتن موانع از پیش پای تولیدکنندگان و صادرکنندگان از حقوق مردم در این رابطه دفاع کند.
غلامرضا شریعتی با اشاره به اهمیت استان هرمزگان و جزیره قشم در تجارت ایران افزود: افزون بر ۵۷درصد واردات و صادرات کشور از طریق بندرشهید رجایی هرمزگان صورت می گیرد و به همین دلیل رعایت استاندارد کالاهای ورودی و خروجی در این بندر و رفع مشکلات تجار در زمینه استاندارد در اولویت سازمان ملی استاندارد ایران قرار دارد.
وی از امامان جمعه قشم خواست که با ترویج و تبلیغ فرهنگ استاندارد به این سازمان در حفظ حقوق مردم یاری برسانند.
این گزارش حاکیست که غلامرضا شریعتی رییس سازمان ملی استاندارد ایران و هیات همراه وی پیش از دیدار با امامان جمعه قشم از شرکت تولید آب و برق مپنا قشم بازدید کردند و از نزدیک با فعالیت های این شرکت اشنا شدند.
شرکت تولید آب و برق قشم مپنا با هدف احداث، توسعه و بهره‌ برداری از نیروگاه تولید همزمان برق و آب قشم در جزیره قشم تاسیس شد تا ۵۰ مگاوات برق و ۱۸۰۰۰ متر مکعب آب در روز را تولید کند.
اسکله بهمن قشم دومین مکان مورد بازدید رییس سازمان ملی استاندارد ایران و هیات همراه بود که طی آن از انبار گمرک سازمان منطقه آزاد قشم و بارانداز این اسکه بازدید کردند.
اسکله بهمن با محدوده ۲۵ هکتاری ۳۳۹ متر طول دارد و نوع کاربری آن باری و مسافری و دارای هفت پست اسکله جهت پهلوگیری شناورهای باری و مسافری است.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران و هیات همراه در ادامه بازدیدهای خود از شرکت نفت کاسترول Castrol واقع در شهرک صنعتی طولا، تولید کننده انواع روغن، گریس صنعتی و روانساز مورد استفاده در صنعت خودرو سازی بازدید کردند. محصولات کاسترول در شرکت کاسترول ایران در قشم با کیفیت بالا تولید می شود.
کارخانه سوپرپایپ قشم واقع در شهرک صنعتی طولا، تولید کننده انواع لوله های پنج لایه نیز مورد بازدید غلامرضا شریعتی و هیات همراه قرار گرفت. این شرکت در سال ۱۳۷۶ راه اندازی شد و برای اولین بار تولید لوله‌ های پنج لایه را در چهار سایز در ایران آغاز کرد و با محصولی متفاوت، قدم به عرصه‌ تولید در صنعت تأسیسات کشور گذاشت.
کارخانه سیمان قشم آخرین واحد تولیدی در جزیره قشم بود که از سوی رییس سازمان ملی استاندارد ایران بازدید شد. این کارخانه با ظرفیت ۱۲۰۰تن سیمان در روز، افزون بر ۸۰درصد از تولیدات خود را به خارج از کشور صادر می کند.
گفتنی است مسلم بیات معاون ارزیابی کیفیت، مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استاندارد و تقی پور مدیرکل ارزیابی صادرات و واردات سازمان ملی استاندارد ایران همچنین عیسی باقرزاده همائی مدیر کل استاندارد استان هرمزگان و زارع زاده معاون منابع انسانی و امور پشتیبانی این اداره کل و نسرین نانوایی قشمی، سرپرست مدیریت غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم، رییس سازمان ملی استاندارد ایران را در این بازدیدها همراهی کردند.