مجید سلحشور فرماندار ویژه میناب در برنامه جشن انتخابات هرمزگان تحت عنوان طرح رسانه ای دعوت، نحوه ی برگزاری انتخابات در این شهرستان را تشریح کرد : مردم میناب و مسئولان آمادگی خوبی برای برگزاری انتخابات دارند، شهروندان میناب همیشه پای صندوق های رای حضور پر شوری داشته اند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ؛ میناب ۲۶۰ هزار نفر جمعیت دارد و ۲۵۴ شعبه رای داریم ، هفت هزار نفر دست اندرکار برگزاری انتخابات هستند ، ۲۲۱ حوزه انتخابی روستایی در این شهرستان وجود دارد. پنج هزار و ۳۷۲ نفر رای اولی داریم و تعداد ۳۲۷ صندوق انتخابات شورای شهر وجود دارد.

مجموعا ۳۹ نفر کاندید شورای شهر در شهرستان میناب و  1400 نفر در نقاط روستایی کاندید نام نویسی کرده اند،  می توان گفت امسال حدود ۲ درصد کاهش در نام نویسی ها صورت گرفته است.

امروز یکی از مهمترین وظیفه ما دعوت مردم به انتخابات است که کشور در شرایط فعلی نیاز هر چه بیشتر به این مشارکت حداکثری دارد، مردم شریف میناب نیز به این امر واقف هستند و شاهد این حضور خواهیم بود.

مردم این اراده را دارند که در سرنوشت سیاسی کشور سهیم باشند و مردم میناب با حضورشان در این رویداد سیاسی ارادت شان را به انقلاب و نظام اثبات خواهند کرد، همکاری ها میان ارگان های برگزار کننده بسیار مطلوب است و این مسئله برگ برنده میناب در برگزاری انتخابات است.

دولت اقدامات خوبی انجام داد،  امیدواریم دولت آینده دولت قدرتمندی باشد تا قدم هایی خوبی در بخش های اقتصادی و معیشتی مردم برداشته شود، امید داریم با انتخابات پیش رو دولتی منسجم و قوی بر سرکار آید.

خواهش بنده از تمامی کاندیدایی که به شورای شهر و روستا را پیدا می کنند این است که وظایف خود را به خوبی بشناسند، عزیزان یک بار شرح وظایف خود را مطالعه کنند، ظرفیت ها را بشناسند و در پی استفاده از آن ها باشند، در میناب چالش های زیادی وجود دارد اولین گام شناخت مسئله است تا بتوان مشکلات مردم را مرتفع کرد.

شهر میناب قریب به ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد، نزدیک به ۴۰ درصد بافت این شهر فرسوده است که نیاز است همه دستگاه ها از جمله شهرداری و شورای و راه و شهرسازی همکاری کنند تا این مشکلات مرتفع شود.

شهروندان این بخش ها همیشه گلایه مند هستند، عزیزان مسئول در این باره پیگری کنند تا بتوانیم بخش قابل توجهی از چالش های شهر را کاهش دهیم.

در شهرستان میناب تعداد روستاها زیاد است و روستاهایی وجود دارند که صعب العبور هستند که نیاز همکاری وزارت خانه ها برای مرتفع سازی مشکلات است.

چالش آب یکی از دغدغه های اصلی میناب است، البته اقدامات خوبی در این باره انجام گرفته است اما همچنان جای کار وجود دارد. بخش های زیادی از روستاها منابع آبی خود را از دست داده اند، در ۱۶ روستا آبرسانی سیار انجام می شود که ترس آن می رود که با شروع تابستان بر تعداد این روستاها افزوده شود. از آبفای استان خواهش دارم به این مقوله ورود کند و توجه ویژه داشته باشد.

به اندازه کافی در شعب رای گیری لوازم بهداشتی قرار می دهیم و ناظر بهداشتی نیز برای اولین بار مستقر می شود تا بر رعایت ضوابط بهداشتی نظارت کند.

متواضعانه از شهروندان میناب خواهش میکنم نکات بهداشتی را رعایت کنند و به پروتکل ها پایبند باشند، دورهمی ها و مراسمات را به بعدها واگذار کنند.

در شهرستان میناب اگرجایی پروتکلی رعایت نشود وظیفه ماست که قطعا برخورد کنیم در هر مکانی باشد و مطابق قانون برخورد خواهد شد،  کاندید برای تبلیغات ها از فضای مجازی استفاده بیشتری کنند.

در حوزه های اجرایی قوانین و ضوابط انتخابات را به کاندیدها ابلاغ کرده ایم و از ان ها تقاضا داریم که به این قوانین پایبند باشند هدف ما این است از همین ابتدا کاندیدها نشان دهند که به قوانین پایبند هستند.

بیشتر تخلفات در راستای شروع زود هنگام تبلیغات بوده است.

  • نویسنده : جمیله دبیری نیا