فرمانده انتظامی استان، گفت: با تیزهوشی پلیس هرمزگان یک کلاهبردار حرفه ای که در قالب وارد کردن لوازم خانگی با ارز نیمایی از شهروندان مبلغ 5 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ، سردار ” غلامرضا جعفری” در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی   مراجعه و اعلام شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه شخصی با وعده وارد کردن لوازم خانگی با ارز نیمایی از آن ها کلاهبرداری کرده است، پیگیری موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی دریافتند که متهم پس از آشنایی با افراد از طریق حضوری و یا فضای مجازی، خود را فردی با نفوذ دریکی از ادارات دولتی معرفی کرده است.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با بیان اینکه متهم با ادعای وارد کردن لوازم خانگی با ارز نیمایی (۴۲۰۰ تومانی) از دو کشور خارجی و اینکه می تواند بدون ارائه پاسپورت تلفن های همراه وارداتی درسامانه همتا را ریجستر کند. ، تصریح کرد:متهم با این ترفند با فریب ۱۰ نفر از مالباختگان مبلغ ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده است.

این مقام ارشد انتظامی استان اذعان کرد: کارشناسان مجرب پلیس آگاهی باتوجه به سابقه دار  وحرفه ای بودن متهم، با انجام اقدامات فنی پلیسی و رد زنی مسیرهای تردد متهم، محل اختفاء وی را شناسایی کردند.

سردار جعفری با اشاره به تغییر آدرس های مکرر متهم ، افزود: سرانجام مأموران پس از ساعت ها تعقیب ومراقبت شبانه روزی متهم را  به همراه یکدستگاه خودرو در یکی از  محلات شهرستان های بندر عباس شناسایی ،  توقیف و  متهم را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان تصریح کرد: متهم دستگیر شده در ابتدا منکر هر گونه بزه انتسابی شده ولی با توجه ارائه دلایل و مدارک معتبر به کلیه  لب به اعتراف گشوده و به جرائم ارتکابی معترف شد  که  متهم با تشکیل  پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.