نایب رییس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان از کمک 8 میلیارد تومانی اتاق بازرگانی استان در قالب تجهیزات بیمارستانی به ستاد مرکزی کرونا طی روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ؛ حسن روحانی در این رابطه اظهار داشت : در ادامه تداوم کمک های فعالان اقتصادی استان به مراکز درمانی و ستاد پیشگیری از کرونا استان  این بار با تصویب و تایید هیئت رییسه و هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی هرمزگان و پیگیری های بی دریغ رییس اتاق بازرگانی هرمزگان و همچنین تاکید استاندار هرمزگان و توجه و همراهی هیات رییسه اتاق ایران تجهیزات بیمارستانی به ارزش ۸ میلیارد تومان برای درمان بیماران کرونایی در حال انتقال به مراکز درمانی استان است.

وی افزود: حرکت اتاق بازرگانی هرمزگان در این برهه حساس که بیماارستان ها با کمبود تجهیزات مواجه هستند جهادگونه بوده است و این کمک ها همچنان ادامه خواهد داشت.

نائب رییس اتاق بازرگانی هرمزگان بیان داشت : این کمک ها که از امروز در حال تحویل به دانشگاه علوم پزشکی استان است شامل ۱۹۴ کپسول اکسیژن ۵۰ لیتری و ٢٠ لیتری، ١۴۴ عدد رگلاتور پزشکی و ٢١ دستگاه یخچال  و دیگر اقلام مورد نیاز است که طی لیست درخواستی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تهیه شده است .

روحانی یادآور شد: از ابتدای شیوع ویروس  کرونا تا پایان سال گذشته نیز اتاق بازرگانی هرمزگان به همراه جامعه فعالان اقتصادی اقلام ضروری شامل ونتیلاتور، کپسول اکسیژن ،اقلام بهداشتی مانند تهیه پارچه ماسک، گان مخصوص، تب سنج، دستکش و‌ اقلام مورد نیاز بیمارستانی مانند کولر ،تلویزیون و یخچال مخصوص نگهداری واکسن را با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان تهیه و در اختیار مراکز درمانی استان قرار داده است.

وی همچنین در پایان ا ز پیگیری های بی وقفه رییس اتاق بازرگانی هرمزگان و همچنین دکتر همتی استاندار هرمزگان، اعضای هیات نمایندگان اتاق هرمزگان، جامعه فعالان اقتصادی و خیرین و اعضای هیات رییسه اتاق ایران قدردانی کرد و افزود: حمایت و پیگیری و تلاش ها برای تسریع در چنین اموری که به جان مردم وابسته است ستودنی است و امید می رود مردم نیز در کنار کادر درمان توصیه های بهداشتی را جدی گرفته تا از فشاری که  این روزها بیش از پیش متوجه کادر درمان است، کاسته شود.