دوره آموزش تخصصی دو روزه پدافند سایبری تحت عنوان « مدیریت راهبردی امنیت و پدافند سایبری » از سوی مدیریت منابع انسانی سازمان منطقه آزاد قشم با همکاری پدافند غیرعامل اداره کل حراست این سازمان با شرکت جمعی از کارکنان سازمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، حمیدرضا صادقی مدیر منابع انسانی سازمان منطقه آزاد قشم روز پنجشنبه هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقاء سطح دانش و آگاهی کارکنان این سازمان بخصوص افراد فعال در حوزه سایبری دانست و گفت: در شرایط فعلی جامعه ما که بیشتر فعل و انفعالات و فعالیت های شخصی، شغلی و اجتماعی افراد در حوزه سایبری صورت می گیرد، ناآگاهی نسبت به تهدیدات و مخاطرات پرشمار و پیچیده دراین حوزه می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

وی سرفصل های دروس این دوره را شامل آموزش های عمومی و تخصصی اعلام کرد و افزود: در آموزش های عمومی این دوره به لزوم توجه به امنیت اطلاعات در سازمان ها، آشنایی با تهدیدات و حملات سایبری و راهکارهای مقابله با آنها و آشنایی با اصول و مفاهیم پدافند سایبری پرداخته شد و این مباحث از ابعاد مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

صادقی تعداد سرفصل های دروس تخصصی این دوره را هم افزون بر هفت مورد عنوان کرد و گفت: سه مورد اول این سرفصل ها شامل « فرایند مدیریت حوادث سایبری »، « بررسی استانداردها، راهکارها و راهبردهای امن سازی سازمانی » و « چگونگی طراحی و ایجاد مرکز تاب آوری سایبری در سازمان» است.

به گفته وی « آشنایی با مدل های بلوغ امنیت سایبری و نحوه تعیین سطح بلوغ سازمان »، « فرایند ارزیابی و مدیریت مخاطرات سایبری » ، « راهبردهای دفاع در عمق سازمانی » و « راهکارهای جامع امنیت سایبری و طرح جامع امنیت اطلاعات (SMP)نیز چهار مورد بعدی سرفصل های دروس تخصصی این دوره بوده است.

گفتنی است دوره آموزش تخصصی دو روزه پدافند سایبری تحت عنوان « مدیریت راهبردی امنیت و پدافند سایبری » در مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.