میدان بزرگ میوه و تره‌بار شهرداری بندرعباس با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیار تومان در آیینی با دستور ویدئو کنفرانس رئیس جمهور رسما افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، عباس امینی‌زاده در این مراسم خطاب به حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی اظهار کرد: با توجه به تاکیدات مکرر مبنی بر نگاه ویژه به صنعت گردشگری،‌ تفریحی و توریستی، شهرداری و شورای اسلامی شهر بندر عباس بر همین اساس در مسیرتوسعه پیشرفت اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی گام برداشته است.

وی تصریح کرد: در بخش اقتصادی و اشتغال مرتبط با دریا و پیشینه مردم، احداث بزرگترین و مجهزترین بازار عرضه ماهی و میگو کشور که یکی از بزرگترین پروژه‌های ملی محسوب می‌شود، در دوران ریاست جمهوری شما به بهره برداری رسیده است.

شهردار بندرعباس در ادامه نیز با تاکید بر اینکه توسعه زیرساختها در شهر بندرعباس فقط معطوف به دریا نبوده و در حوزه های فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی نیز دستاوردهای قابل توجهی وجود دارد، افزود: عضویت بندرعباس در شبکه جهانی شهرهای خلاق یونسکو، توسعه و احداث فرهنگسراها و پلاتوهای نمایش راه‌اندازی شده و علاوه بر آن، پژوهشکده اسناد تاریخی بندرعباس، احداث و بهسازی مجموعه ها و زمین های ورزشی باغ گلها و باغ پرندگان از دیگر پروژه‌های اجرا شده طی سالهای اخیر است.

امینی‌زاده با اظهار اینکه در کنار توسعه ساحل، در حوزه گردشگری، تفریحی و ورزشی در شمال شهر بندرعباس نیز مجموعه گردشگری کوهستان پارک پنجه علی احداث شده است، خاطرنشان کرد: این مجموعه شامل زمین‌های ورزشی، مسیر پیاده‌روی و دوچرخه سواری، میدان بزرگ تعزیه، زیپ لاین، پل متحرک، دریاچه مصنوعی و استراحت گاها و جاذبه ها بکر طبیعی جنوب بوده که مورد توجه شهروندان قرار گرفته است‌.

این مقام مسئول همچنین در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: پروژه های عمرانی و حوزه حمل نقل شهر بندرعباس در هفت سال گذشته رشدی چشمگیر داشته که از جمله آن احداث ۱۰ تقاطع غیر همسطح، مناسب سازی پیاده‌روها، توجه به توسعه بافت فرسوده شهری، توسعه نوار ساحلی شرقی، احداث مجتمع بنکداران و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به مردم شهر بندر عباس هدیه شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شهرداری بندرعباس با اهداف ملی و جهانی با اتحاد،‌ همدلی و انسجام و تعامل پروژه هایی ماندگار را به سامان رسانده است، اظهار کرد: احداث میدان میوه و تره بار نسبت به گذشته ظرفیتی ۱۰ برابری را در محیطی بهداشتی و مجهز به امکانات کافی که شامل سردخانه، غرفه‌های استاندارد، باسکول، پارکینگ، خوابگاه رانندگان، بانک، دفاتر حمل و نقل با مساحت ۲۴ هکتار هزینه ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان احداث کرده است.

امینی‌زاده خطاب به رئیس جمهور گفت: بنده و همکارانم در شهرداری بندعباس برایمان مایه افتخار است که بندرعباس  را برای همه  ی شهروندان بسازیم  مردم بندرعباس و مدافعان خلیج فارس شهیدان دارا و رییسی و صاحب تاریخ و فرهنگ غنی امروزه شاهد تحولات شگرفی هستند که در دوران ریاست جمهوری حضرتعالی تحقق یافته است.  

شهردار بندرعباس در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: حدود هفت سال افتخار دارم که در شهر بندرعباس خدمتگزار مردم باشم و به لطف خداوند و همراهی مردم برنامه های زیر ساختی و مدیریتی و پروژه ها و اقدامات اداری و اجتماعی در این شهر رقم خورده که بی سابقه بوده است.

وی افزود: تمام این مهم به دلیل برنامه ریزی اساسی و مدیریت در هزینه‌ها و تلاش شبانه روزی همکاران خوبم و حمایت و درایت استاندار و مدیران محترم شهر به ویژه تک تک اعضای محترم شورای اسلامی شهر بوده است.

اضافه می‌شود، میدان بزرگ میوه و تره‌بار شهرداری بندرعباس در زمینی به مساحت ۲۴ هکتار، دارای ۹۲ غرفه عمده‌فروشی هرکدام به متراژ ۳۱۰ متر مربع و ۱۵ غرفه خرده‌فروشی هر کدام به مساحت ۶۶ متر مربع به بهره‌برداری رسیده است.

این مجموعه دارای ۲۰۰۰ متر مربع پارکینگ مسقف و بخش‌های دیگر شامل بانک، کافی شاپ، پاسگاه انتظامی، کارتن فروشی، رستوران، فست فود، قهوه خانه، کارواش، آتش‌نشانی، نمازخانه، استراحتگاه رانندگان، ساختمان اداری و غیره است.